Незаконна забудова у підніжжя замкової гори: ужгородці скаржаться на урядову "гарячу лінію"

Перші згадки про Ужгородський замок відносяться до IX століття. Це була твердиня на одному з горбів над поселенням білих хорватів. На той час замок мав вигляд дерев’яної фортеці, що складалася з дитинця і частоколу.

ФОТО – Ужгородська міська рада

Пізніше, з утворенням Угорської держави у кінці X ст. – поч. XI ст. на території сучасного Ужгорода будується замок як адміністративний та торговельний центр комітата Унг.

Нині ж Ужгородський замок використовується як краєзнавчий музей. На подвір’ї замку нас чекають дві чудові залізні скульптури персонажів грецької міфології: постать Геракла, який убиває лернейську гідру, покровителя мандрівників, торговців, провідника душ померлих – Гермеса та бронзова скульптура могутнього хижого птаха – Турула.

Щороку замок приймає тисячі туристів та гостей з різних куточків України та світу. Поруч – музей народної архітектури та побуту, що розташований в історичній частині міста, на південному схилі Замкової гори. Це один з перших музеїв просто неба в Україні, який було відкрито 50 років тому.

Позитивний екскурс в історію та сучасну картинку історичної спадщини Ужгорода вчергове зруйновала жадібність ужгородських чиновників на чолі з мером Богданом Андріївим – пише Карпатський вісник.

Так було раніше

На вулиці Підградській, напроти АЗС “ОККО”, вже тривалий час відбувається дешеве будівництво чергового одоробло, яке недобросовісний забудовник зводить одразу у підніжжя замкової гори.

Згідно з будівельним паспортом, тут передбачено 2 поверхи надбудов до існуючого приміщення цілодобового магазину та ТОВ “Підзамок” (Підградська, 42), де раніше знаходився один з місцевих ЖРЕРів.

Саме будівля ЖРЕРу відносилася до комунального майна міста та була передана забудовнику в незаконний спосіб, а пізніше, за домовленістю з братом мера Ужгорода Андрієм Андріївим, очільник обласного центра дав вказівку компетентниим департаментам погодити скандальне будівництво.

Не зважаючи на дані в будівельному паспорті, відомий бізнесмен вже звів додатковий поверх. На світлинах нижче можна спостегірати, як чергова “андріївка” вписується в історичний ареал міста. Чергова новобудова розташувалася одразу у підніжжя гори на якій знаходиться замок та 7 садиб, 6 житлових будівель, церква, дзвіниця, школа, кузня, млин, ступа-сукновальня, корчма,  які знаходяться в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

       

Спочатку бізнесмен вирубав десятки здорових дерев, а потім вивіз значну частину землі та глини, щоб розпочати власне будівництво. Земельні ділянки на яких зводиться будівля – знаходяться у приватній власності.

Після зведення даху будівлі, ужгородці та гості міста вже ніколи не зможуть спостерігати на історичну арену замку з підніжжя по вулиці Підградській.

Невідповідність робіт будівельному паспорту чомусь не турбує мера Ужгорода та підпорядкований йому відділ державного архітектурно-будівельного контролю міської ради. У зв’язку з цим небайдужі містяни зателефонували на урядову “гарячу лінію” з проханням оперативно вирішити проблемне питання, порушене у зверненні.

 

Відправ другу:
Залишіть коментар