Німеччина відкривається для трудових мігрантів з України?

Cьогодні стає вже чітко зрозуміло: Німеччина перетворюється на класичну імміграційну країну. І мова навіть не про представників європейської міграційної кризи, тобто вихідців із країн Африки та Сходу, а саме про кваліфікованих працівників, оскільки брак робочої сили у Німеччині спостерігається уже давно.

 

Так, нещодавно, уряд ФРН ухвалив проект міграційного закону, який регулює працевлаштування іноземних фахівців. Задовольнити нестачу кадрів пропонується за рахунок іноземців – і не лише з країн ЄС, але й з-за його меж. Вищезгаданий закон почне діяти у 2020 році.

Такі законодавчі зміни відкривають провідну економічну країну і для українців. Серед важливих аспектів прийнятих змін є відсутність вимог щодо обов’язкової вищої освіти. Відтепер працівнику достатньо підтвердити наявність професійної освіти.

Уряд Німеччини також скасував під час працевлаштування надання переваги місцевим працівникам перед іноземними.

Раніше громадяни України часто натрапляли на різного роду аферистів, які пропонували нібито легальне працевлаштування у Німечинні, на підставі так званих відряджень А 1 з польських фірм. Деякі кадрові агенції пропонували працевлаштування за підробними документами – ID-картками громадян інших країн ЄС тощо. Такі поїздки неодноразово завершувалися відділеннями поліції, а українські заробітчани отримували депортацію.

Серед інших нововведень – можливість приїздити до Німечини у пошуках роботи з терміном перебування до 6 місяців. Таким чином, потенційні працівники матимуть півроку задля пошуку відповідального роботодавця, але, серед необхідних умов, наразі є норма щодо обов’язкового знання німецької мови.

Звісно, поки що така пропозиція уряду Німеччини діятиме тільки для вузького кола українців та інших іноземців, які мають конкретні професійні навички та яким не шкода витратити час і кошти на їх підтвердження, оформлення дозволу і посвідки на проживання.

Не на жарт розхвилювалося керівництво сусідньої нам Польщі: «За оцінками Польської спілки підприємців і роботодавців,у разі відкриття німецького ринку, 500 тисяч українських працівників залишать робочі місця у Польщі, що буде коштувати польській економіці третини зростання ВВП», – пише «Європейська правда».

Звичайно, ухвалені законопроекти наразі стосуються тільки обраних груп іноземних працівників, але такі сигнали з боку влади Німеччини дають чітко зрозуміти, що одна з найпотужніщих економік світу стала на шлях лібералізації політики трудових мігрантів.

Як повідомляє НБУ, українці за дев’ять місяців минулого року переказали з-за кордону понад вісім мільярдів доларів. Обсяг приватних переказів до України у третьому кварталі склав 7,5 відсотка ВВП нашої країни.

Однак, незважаючи на все, хочеться вірити, що у майбутньому частка трудової міграції з України зменшуватиметься, а держава не втрачатиме освічену молодь та кваліфікованих спеціалістів, що, як наслідок, негативно відбивається на розвитку нашої економіки.

За матеріалами DW.com

Відправ другу:
Залишіть коментар