Попри те, що умови розмитнення так званих євроблях, або ж авто на іноземних номерах, кілька разів пом’якшували, а застосування штрафів переносили, це питання знову постало у Верховній Раді, – пише bbc.com
Сьогодні депутати у першому читанні схвалили дві нові законодавчі ініціативи, які стосується євроблях.
У громадській організації АвтоЄвроСила, яка вимагає подальших послаблень для власників євроблях і організовує акції протесту, вимагають від депутатів ухвалити проєкт закону 3704, що передбачає зміни до Податкового кодексу.
За ними, ввезені уживані авто не мають оподатковуватися акцизом та ПДВ, а саме авто можна розмитнити впродовж 180 днів, сплативши лише мито та “добровільний платіж” у 8500 грн (500 неоподаткованих мінімумів).
Там закликали “тих, кому не байдуже, що у найбіднішій країні Європи Україні – найдорожче розмитнення вживаних авто з цієї Європи”, знову приїхати до Ради.
Проте у профільному комітеті з фінансів, податкової та митної політики вже розглянули цей, а також альтернативні проєкти законів (яких загалом було аж вісім), і вирішили на їх основі сформувати два свої – про зміни до Податкового та Митного кодексів.
Саме їх депутати й ухвалили у першому читанні.
“Проблема доступного розмитнення авто турбує українців вже багато років, і жоден із прийнятих законів досі не вирішив її комплексно”, – заявив, представляючи проєкти законів заступник голови комітету Олександр Ковальчук.
Він пояснив, що зміни “передбачають єдиний підхід до розмитнення авто без будь-яких пільг і винятків, стосуються всіх транспортних засобів, які в’їхали на територію України до кінця 2020 року з порушенням митних правил, а також направлені на поповнення бюджету і полегшення роботи правоохоронних органів”.
Проєкти змін передбачають, що впродовж пів року від ухвалення закону можна буде легалізувати завезене до кінця 2020 року авто на іноземних номерах (одне на одну фізичну особи) сплативши акциз, який не залежатиме від вартості авто, а лише від трьох показників: вік авто, тип двигуна та його обсяг.
Ці умови не поширюються на авто, що не відповідають екологічним умовам Євро-2 чи завезені із країни, що визнана “державою-агресором” або з тимчасово окуповних територій.
Раніше Олександр Ковальчук оцінював таке розмитнення у 700-800 євро.
“Ми б дуже хотіли, щоб це остаточно розв’язало проблему євроблях”, – заявив депутат.
За його оцінками, наразі в Україні налічується близько пів мільйона авто, які потрапили до країни до 31 грудня 2020 року і порушили митні правила.
Загалом, як раніше пояснив голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, йдеться про тимчасову – впродовж 180 днів – можливість повністю розмитнити уживане авто за суму, еквівалентну не більше 1000 євро.
“Людина сплачує цю суму, це – разова акція, і ми більше взагалі не повертаємося до цього питання”, – сказав Гетманцев.