Новими скульптурами оздобили Тячів до його 689-річчя

Тячів до свого дня народження отримав символічне оновлення. Місто поповнилося новими скульптурами з дерева та пам’ятником Василю Гренджі-Донському із граніту та залізобетону.

 
А незабаром поповниться ще й мармуровими фігурами. Адже наразі тут проходить пленер «Диво-камінь», в якому беруть участь скульптори з різних куточків України.

Іван Райчинець – різьбяр із Воловеччини закінчує роботу над своїм дерев’яним птахом і наносить останні штрихи. На питання, чому саме орел, відповідає: це символ Тячева і він зображений й на його гербі. Ще на фігурі вирізьблені назва міста українською і угорською мовами та рік заснування.

Тож символічний птах прикрасив собою місце неподалік міської ради, а скульптура, що втілює легенду про назву гори Нересен, встановлена у сквері навпроти стадіону. Обидві фігури вирізані з тополі, на останній бачимо княгиню з служницею.

Незабаром Тячів поповниться ще й мармуровими фігурами. Адже наразі тут проходить пленер «Диво-камінь», в якому беруть участь скульптори з різних куточків України. Працюють скульптори на території школи, адже їхні роботи тут і залишаться. Прикрасять собою зелені зони шкільного подвір’я та спортивного комплексу, що поблизу.

До прикладу, для скульптора з Франківщини Богдана Гладкого це не просто пленер, для нього це спосіб реалізувати свої фантазії, чого не можна зробити на замовлення. Адже в останньому випадку ти чітко знаєш що повинно вийти у результаті, відтак має таку ж чітку концепцію дій.

До слова, кам’яний пленер тут проводять вже вдруге, перший відбувся 7 років тому. Триватиме він 21 день.

Однак і це ще не все. На іншому шкільному майданчику теж кипить робота. Тут встановлюють пам’ятник Василю Гренджі-Донському, вже із граніту та залізобетону. Також не просто так, адже школа носить його ім’я. Тож до свого 689-річчя Тячів отримав символічне оновлення.

Відправ другу:
Залишіть коментар