Ужгородці самі створюватимуть ОСББ і самі вирішуватимуть кому і за що платити

В міськраді відбулися громадські слухання з обговорення питання реформування жеків.

Вчора, 22 грудня, в сесійній залі міськвиконкому відбулися громадські слухання ініційовані міським головою на тему реформування комунальних житлово-експлуатаційних підприємств міста під головуванням Віктора Погорелова міського голови та Івана Волошина першого заступника міського голови.

Як зазначив Віктор Погорєлов – “Ужгород древнє місто, з понад тисячолітньою історією. В центральній частині міста є багато будинків – пам’яток архітектури, які потребують особливого ставлення, опіки – капремонту, а не це все потрібне фінансування. Залучити кошти без реформування системи житлово-комунального господарства досить важко”.

Голова ресурсного центру ОСББ м. Львова Васюта Михайло пояснив, що проблема мешканців багатоквартирних будинків в тому, що вони вважають власністю лише приватизовані квартири а не увесь будинок. Але насправді треба розуміти, що кожен із них є власником частки всього житлового фонду, і стан всього будинку залежить насамперед від самих жильців. Власникам квартир у багатоквартирних будинках належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир згідно ч.2 ст. 382 Цивільного кодексу України

На слуханнях розглядали шляхи реформування, перший шлях “саморегуляція” – ужгородці створюватимуть ОСББ і самі вирішуватимуть кому і за що платити. Вони будуть мати змогу вибрати будь-яку управляючу компанію і місто не буде нав’язувати ОСББ якісь фірми для обслуговування їхнього будинку. Перевагами такого шляху є відсутність необхідності визначення тарифу за комунальні послуги, зростання кількості ОСББ та їх асоціацій, стабілізація показників якості послуг у довгостроковій перспективі, участь у посередництві між ОСББ та монополістами (обленерго, водоканал, ін.), участь у кредитних програмах з енергоефективності житла. Ужгородці матимуть змогу об’єднувати свої ОСББ в асоціацію. Така кооперація надає можливість акумулювати значні фінансові ресурси та здійснювати капітальні вкладення у власні будинки учасників асоціації за прикладом об’єднань Луцька чи Львова.

В свою чергу негайна ліквідація комунальних ЖРЕРів без перехідного періоду може призвести до погіршення благоустрою територій. Другий шлях “роздержавлення” – ЖРЕРи зможуть перейти на спрощену систему оподаткування та заощадити 20% ПДВ. Оптимізація штатів заощадить додаткові кошти для реінвестицій у капітальні вкладення, ці кошти підуть на підвищення рівня наданих послуг та зафіксують їх вартість на теперішньому рівні. Сплата єдиного податку одразу зараховується до місцевого бюджету, що додатково надасть можливість реінвестувати ці кошти у розвиток міста.Натомість, зараз ПДВ зараховується до державного бюджету, і повернення його до Ужгороду у формі субвенцій залежить від розсуду Уряду. Оптимальним варіантом є поєднання цих двох шляхів, котрі включають підтримку самоорганізації ужгородців у ОСББ з подальшим утворенням асоціації ОСББ та роздержавлення комунальних ЖРЕРів, з подальшим перетворенням їх в управляючі компанії на вільному ринку.

По завершенню громадських слухань прийняли резолюцію.
До міського голови Погорелова В.В., депутатів міської ради, членів виконавчого комітету міської ради:

1.Терміново приступити до реформування житлово-комунального господарства міста.
2.Провести незалежну перевірку фінансово-господарської діяльності ЖРЕРів за останні 5 років та оприлюднити її результати.
3.Рекомендувати міськвиконкому провести інвентаризацію житлового фонду комунальної власності та оприлюднити дану інформацію на офіційному сайті.
4.Розробити та ввести в дію з 1 січня 2016 року систему конкурсного відбору виконавців послуг по утриманню будинків, споруд і прибудинкових територій.
5.Визначити межі прибудинкових територій по кожному будинку.
6.Сприяти створенню ОСББ та їх асоціацій.

До народних депутатів від Закарпаття, та комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудуванняі житлово-комунального господарства та регіональної політики:

Підтримати законопроект №4463а «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» метою якого є вирішення проблеми реалізації права власності на спільне майно будинку та управління ним.

 

Відправ другу:
Залишіть коментар