Олексій Петров зустрівся із директором Ужгородського аеропорту

Про це очільник Закарпатської ОДА розповів у дописі в соцмережі FB:

Підприємство фактично не працює на повну потужність.

Є об’єктивні причини, звичайно. Наприклад, літаки змушені заходити на територію Словаччини під час зльоту і посадки. Угода, яка дозволяє це робити, парламентами Словаччини і України поки не ратифікована. Її погодження, у телефонній розмові обговорювали президенти двох країн – Володимир Зеленський та Зузана Чапутова.

Ратифікація угоди, дозволить здійснювати польоти за будь якої погоди та у нічний час.

Ужгородський аеропорт – підприємство комунальне. На балансі Закарпатської облради.

Обговорювали пошук додаткових джерел фінансування.

Цікавим є успішний досвід українських аеропортів, коли підприємства передавали у концесію – приватним інвесторам.

Таку можливість варто розглянути і в Ужгороді.

А ще потужним поштовхом для розвитку було б відкриття вантажного терміналу – швидка доставка товарів і уникнення черг на кордоні.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. Навіть та ратифікація не допоможе за 1-2 роки полетіти аеропорту бо: відсутня необхідна інфраструктура згідно міжнародних стандартів ЦА, те що є на тепер схоже на якйсь ромський обєкт а не аеропорт, немає спецтехніки, персоналу, а це чималі кошти та проблеми з підбором кадрів, а наявність 115 приватних ділянок поблизу огорожі теж несприятеме бо в основному їх власникми є місцева “еліта”. Безграмотно проведений аудит теж заплутає ситуацію. Дійсно , єдиний вихід це концесія, але наше законодавство у сфері ЦА недосконале, проблеми будуть і у європейських партнерів бо там теж є свої нюанси щодо таких аеропортів. Висновок – аеропорт “Ужгород” тільки грузовий та в якості вертодрому. Вихід – почати будувати реальний аеропорт з європейськими потужностями. особливо перевезення вантажів в Мукачево яке розташоване на транспортних артеріях а для внутрішнього пасажира максимально наближене до туристично- курортних зон області.