Начальниця Управління надання послуг населенню Державного центру зайнятості Інна Бондіні в ефірі Українського радіо розповіла, яку допомогу пропонує Центр та що необхідно зробити для її отримання.
За словами Бондіні, у Центрі зайнятості оцінюють рівень безробіття сьогодні у 15,5%, що є найвищим показником за останні 15 років. Через втрату роботи під час карантину до Центру зайнятості звертаються люди найрізноманітніших професій. Серед них 48% становлять люди з вищою освітою, 34% мають професійно-технічну освіту, 18% – із загальною середньою освітою. Більшість з них становлять жінки.
Таким людям служби зайнятості можуть запропонувати кілька варіантів надання допомоги. Зокрема, було прийнято рішення спростити процедуру реєстрації та отримання статусу безробітного і допомоги по безробіттю. Статус безробітного та нарахування допомоги починають діяти з першого дня подачі відповідної заяви. Для того, щоб її оформити, необхідно зайти на сайт Державної служби зайнятості в розділ електронне подання документів, прочитати детальну інструкцію, написати заяву, сфотографувати та відправити на електронну адресу Центру зайнятості. Після розгляду заяви представники Центру зв’язуються із заявником телефоном, розповідає Бондіні.
За її словами, для осіб, які не мають трудового стажу, офіційної роботи чи давно звільнився, мінімальна сума допомоги з безробіття, яку надає Центр, на період карантину підвищено зі 650 до тисячі гривень. Виплати у такому розмірі триватимуть протягом усього карантину та ще 30 днів після його завершення.
Також було змінено форму професійного навчання за рахунок коштів фонду. Паралельно з проведенням практики та індивідуального навчання на робочих місцях, усю теорію вирішили перевести в онлайн-режим, зокрема, для тих груп, які розпочали навчання ще до запровадження карантину. Крім того, додаткові безкоштовні знання навички можна здобути, переглянувши та виконавши завдання відеокурсів, розміщених на освітньому порталі Державної служби зайнятості.
Денег нет,но вы держитесь