«Зима буде важкою»! – слід готуватися до опалювального сезону без російського газу – заявив глава Міжнародної енергетичної агенції Фатих Бірол в інтерв’ю Financial Times, повідомляє «Європейська правда». Ця теза зараз на слуху усієї Європи, адже як посадові, так і прості люди занепокоєні ситуацією із залежністю від російського газу.
Пенсіонерка пані Марія готується до зими вже! Адже живе у квартирі й гріється газом, а перейти на альтернативу не в змозі! Каже, відкладає по трохи щомісяця, бо попри субсидію, змушена тотально економити, аби вписатися в її розмір, інакше – допомагають рідні. А це – пані Ольга, теж пенсіонерка, уже два роки, як перейшла на електричне опалення. У побуті залишила лише газову плиту. Каже, це дешевше, ніж газ, але все одно з пенсії оплатити комуналку, ліки та ще й прожити – неможливо.
Міське населення здебільшого опалює домівки газом чи електрикою, частка домогосподарств, що перейшли на дрова чи паливні брикети, або ж на альтернативні види енергії – типу сонячних панелей – невелика. Ціна дров у кожному лісгоспі різна – від 450 до 800 грн за кубічний метр. Для комунальних закладів та бюджетних організацій – від 500 до 1700 грн. Згідно з даними ГУ лісового та мисливського господарства Закарпаття станом на 16 травня 2022 року для держустанов майже 50%, для населення -77% від потреби деревини поставлено!Готуй сани влітку! – це якраз про підготовку до опалювального сезону 2022-2023. За таким принципом працюють над цим питанням у Закарпатській ОВА.
Наразі все населення перейшло до єдиного постачальника газу – це Нафтогаз України, людям треба укладати договори й ціна для населення на опалювальний період – 7 грн 96 коп. за кубічний метр. Електроенергія – гривня 68 до 250 кВт. З огляду на ситуацію з газом закарпатцям не варто панікувати!Залежністю від російського газу занепокоєна уся Європа! Це ще один виклик для суспільства та привід задуматися, що війна в Україні давно вийшла за її межі.
Подробиці в сюжеті М-Студіо:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»