Після сюжету про харчування у Виноградівському профучилищі керівництво почало репресії щодо переселенців

На Закарпатті проживає уже понад 300 тисяч вимушених переселенців.

Сьогодні на території області немає жодної територіальної громади, яка б не зіткнулася з цим гуманітарним викликом.

На харчування та поселення переселенців влада виділила необхідні кошти, близько 50 млн гривень: 30 — надали територіальні громади області й 20 — виділено з обласного бюджету Закарпаття.

Але всім добре відомо, що найбільший об’єм роботи з організації цього процесу впав на плечі простих закарпатців, які об’єдналися у волонтерські загони та організували цілі центри з харчування та допомоги переселенцям.

Прості люди цілодобово допомагають провізією та одежею, долучаються до роботи на кухні та в центрах реєстрації та прийому біженців тощо.

Не винятком є і місто Виноградів, яке завжди стояло в авангарді волонтерських ініціатив.

Днями тут розгорівся неабиякий скандал. Вимушених переселенців тут, зокрема, приймає Вище професійне училище.

Мережею почала ширитися інформація про те, що, незважаючи на повне забезпечення закладу, на стіл до переселенців не потрапляють продукти з гуманітарної допомоги.

Деякі очевидці зазначали, що керівництво профучилища вивозило із закладу подаровані продукти. Одяг, який зібрали небайдужі жителі громади, знаходиться під замком. Дитяче харчування та солодощі для дітей потрібно випрошувати.

У зв’язку з цим до професійного училища з візитом-інспекцією завітали представники волонтерського руху, міської ради та народний депутат Владіслав Поляк.


Відеосюжет зі свавіллям керівництва профучилища набрав неабиякого розголосу. Тільки в соцмережі ФБ його переглянули майже 600 тисяч разів.

Після оприлюднення цієї інформації у ЗМІ були сподівання, що безчинство з харчуванням переселенців завершиться.

Однак, як стало відомо з джерел в центрі прийняття переселенців, після жорсткого візиту народного депутата керівник профучилища Володимир Гнатківський та його підлеглі вдалися до репресій біженців через те, що останні поскаржилися на умови в училищі, яким він керує.

Біженців попереджають про примусове виселення через резонанс довкола оприлюднення правди у сюжеті ЗМІ та рекомендують знайти собі альтернативне місце проживання.

Яке право має керівник державного навчального закладу розпоряджатися долею людей, які втекли з-під обстрілів Маріуполя, Бучі, Ірпеню, Харкова чи Гостомеля? Харчування та комунальні послуги оплачуються державою, меценатами та небайдужими жителями Виноградова.

Така поведінка Володимира Гнатківського і його підлеглих дискредитує імідж області та є аморальною і цинічною у часи воєнного стану в Україні.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано 2 коментарі (-ів)
  1. Потрібно обстежити всі садочки та школи. Є села ( Ратовці Сюртівська громада) , де ще гірше становище. Наприклад , школа не приймала переселенців, а звітують про 200 осіб щодня у школі та 200 в садочку.
    Гуманітарний вантаж прибуває щодня. Зрозуміло , що він , в такій кількості не потрапляє ні до простих переселенців , ні до простих жителів села.