Порушень під час перекриття дороги біля Дубрівки на Ужгородщині 24 жовтня не зафіксували. Це Суспільному підтвердила речниця Нацполіції в області Ганна Дан. За словами учасниці Олени Булеци, вони проти зведення сміттєвого полігону.
Акція почалася близько 14-ї біля села Дубрівка на Ужгородщині. Люди рухалися пішохідним переходом із плакатами в руках, де написали гасла проти зведення сміттєвого полігону біля їхніх сіл. Збираються не вперше.
Жителька села Чабанівка Олена Булеца розповіла: вони сьомий рік виступають проти облаштування місця для твердих побутових відходів.
“Якщо на останньому клаптику землі будуть робити оце посміховисько, то ми там просто будемо окопи рити і будемо там просто чергувати, — сказала Олена Булеца. — Туди не заїде ніяка техніка. Це не сміттєпереробний завод. Його так називають для того, щоб люди заспокоїлися”.
Олена Булеца показує документ, який майданчик можуть звести на Ужгородщині.
“Проєктом детального планування передбачено організувати складування твердих побутових відходів після їхнього сортування, — пояснила жінка. — Запроєктовано котлован для складування твердих побутових відходів та майданчик для біодеградації”.
За словами Олени Булеци, сортувальна лінія зможе сортувати тільки 20% від усієї кількості сміття, яка буде поступати, а також по добуванню біогазу.
“От і весь вам сміттєпереробний завод. Проєкт читають ті, хто буде дихати тим повітрям, хто буде пити ту воду і ті, хто буде травити щурів, які будуть плодитися на тому полігоні. Ми за сучасний сміттєпереробний завод”, — сказала вона.
За словами Олени Булеци, полігон хочуть розмістити за 700 метрів від села Чабанівка на Ужгородщині і до кілометра від Ірляви та Андріївки. Каже: для цього виділили 23 гектари. Голова Середнянської територіальної громади Руслан Чорнак розповів: землю дали тільки в тимчасове користування комунальному підприємству облради.
“Власником залишилася селищна рада. Це не проєкт. Це детальний план, що може бути там, — розповів Руслан Чорнак. — А проєкт ще ніхто не замовляв. Проєкт коштує 13 мільйонів гривень — а в кого маєте замовляти цей проєкт? Власники — це “Будкомплектторг”. І вони теж не мають грошей. Ніхто вже полігон не дозволить. Це вже законодавство прийняли. Полігонів уже нових робити ніхто не може”.
Загалом на акції було 100 людей, розповіла Олена Булеца. Речниця Нацполіції в області Ганна Дан назвала вдвічі менше учасників. Однак каже: до правоохоронців звернулися орієнтовно за пів години після початку протесту.
“Повідомлення до поліції надійшло о 14:38, — сказала речниця Нацполіції. — Було близько 50 учасників на місці події. Звичайно, ще були співробітники поліції місцевого відділення, які забезпечували публічний порядок і безпеку на місці. Загалом акція пройшла без грубих порушень, тобто до відповідальності нікого не притягували. Зазвичай, приблизно кожні 3-4 хвилини вони пропускали по кілька автівок і далі знову продовжували рух по пішохідному переході”.
Цього разу акція на трасі “Київ-Чоп” тривала понад півтори години. Люди вже перекривали дорогу у серпні 2020-го. Тоді вони виступали проти будівництва сміттєпереробного заводу — хотіли залишити землі під пасовища.
Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття: