Понад 23 тис. мальків червонокнижного дунайського лосося оселяться в річках Карпат
16 вересня річки Буковини та Івано-Франківщини поповнилися більше ніж 10 тис. мальків червонокнижного лосося дунайського.
Так, у річку Черемош на Буковині випущено 5,3 тис. мальків головатиці (інша назва цього виду лосося).
Рибні запаси річки Прут на Прикарпатті також поповнилися 5,3 тис. мальків дунайського лосося.
Вчора ще близько 13 тис. екз. зарибку цього виду лососевих планувалося вселити у закарпатські річки Чорна та Біла Тиса, Теребля, Тересва, Тиса та Ріка, однак через несприятливі погодні умови захід було відкладено. Найближчим часом, одразу після покращення погодних умов, мальків лосося дунайського буде випущено у водойми.
Середня наважка рибопосадкового матеріалу, вирощеного Рибоводним форелевим заводом «Лопушно» Держрибагентства, становила близько 5,1 г.
Зариблення здійснювалися під контролем комісій у складі представників відповідних рибоохоронних патрулів Держрибагентства, Рибоводного форелевого заводу «Лопушно», місцевої влади та громадськості на підставі науково-біологічного обґрунтування проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників іхтіофауни в річкових басейнах Дунаю та Дністра на період 2022-2024 рр., розробленого Інститутом рибного господарства НААН України.
«Лосось дунайський з 1994 року занесено до Червоної книги України і його вилов на території нашої держави повністю заборонений. Сучасна несприятлива екологічна ситуація, зарегулювання та браконьєрство активно сприяють зменшенню природних запасів дунайського лосося. Тож державна підтримка відновлення його популяцій, можливо, єдиний шанс, аби наші нащадки могли побачити цих риб не тільки на картинках. Маю надію, що найсуворіша охорона і штучне розведення сприятимуть збільшенню їх чисельності», – зазначив т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.
Довідково:
Лосось дунайський або головатиця – найцінніша риба річок басейну Дунаю, які витікають з Карпат. Це – одна з найбільших риб гірських річок, довжина якої досягає понад 180 см, а маса – 60 кг.
Лосось дунайський вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії. Головатиця належить до ендемічних риб Дунайського басейну з тривалим життєвим періодом – понад 20 років.
Про це інформує Державне агентство меліорації та рибного господарства України
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»