Понад 35 тисяч закарпатців вже отримали безкоштовні ліки (ВІДЕО)

Понад 35 тисяч мешканців Закарпатської області вже отримали безкоштовні ліки за урядовою програмою «Доступні ліки».

Загалом уже понад 1 мільйон 250 тисяч українців отримали потрібні їм ліки за електронними рецептами безоплатно або з невеликою доплатою.

Програма «Доступні ліки» розрахована на людей, які живуть з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Саме ці хвороби є найбільш загрозливими, бо суттєво скорочують тривалість життя чи знижують його якість. Урядова програма «Доступні ліки» дозволяє таким пацієнтам отримувати потрібні їм ліки та проводити необхідне лікування безперервно.

Для того, щоб мати змогу отримати електронний рецепт на «Доступні ліки», потрібно обрати свого лікаря та подати декларацію.На Закарпатті – майже 73% укладених декларацій з лікарями від кількості населення області. Станом на середину вересня, жителі Закарпаття уклали 914 484 таких декларацій.

У Національній службі здоров’я України, яка з квітня цього року адмініструє програму «Доступні ліки», кажуть: намагаються максимально спростити спростити процес отримання медикаментів

Отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки» можна в аптеках, що мають відповідну наліпку на дверях. Таких аптек є вже понад 7200 по всій Україні. Повний перелік можна знайти на сайті Національної служби здоров’я або безкоштовно зателефонувавши до контакт-центру за номером 1677. Є ще одне нововведення – отримати рецепт можна і без візиту до лікаря

Найчастіше програмою «Доступні ліки» користуються люди похилого віку. З усіх виписаних електронних рецептів – майже 64%, а це понад 3 мільйони по всій Україні, припадає на людей віком 65+. Більшість рецептів видається пацієнтам, які страждають на серцево-судинні захворювання.

У списку «доступних» ліків, які можна отримати за програмою, – 254 лікарських засоби, 78 з яких безоплатні. Інші відпускають з незначною доплатою. Майже половина з них – іноземного виробництва. До слова, лікар в електронному рецепті повинен вказати не конкретну назву лікарського засобу, а діючу речовину, яка може бути присутня у багатьох найменуваннях ліків. Якщо необхідних ліків немає в одній аптеці, пацієнт може звернутися до будь-якої іншої у будь-якому населеному пункті.

Відправ другу:
Залишіть коментар