Понад 40 тисяч грн збитків: на Закарпатті виявили порушника, який здійснював лов риби сіткою

Інцидент стався 22 квітня, близько 20 год на р. Байлова в околиці с. Сокирниця, Хустського району. Державними інспекторами виявлено громадянина, який здійснював лов риби сіткою підсак.

Даним знаряддям лову порушник виловив 24 екз. карася сріблястого, 4 екз. верхоплавки, 1 езк. окуня та голавля. Відповідальність за дане порушення передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП. Завдані рибному господарству збитки становлять – 43 044 грн. Водні біоресурси та сітку у порушника вилучено.

Слід зазначити, що протягом квітня зафіксовано ще 8 порушень відповідно до розділу IV правил любительського та спортивного рибальства (заборонені знаряддя та способи добування (вилову) водних біоресурсів). Та складено три Акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Так, 14 квітня на р. Латориця в околиці с. Вінково, Мукачівського району виявлено трьох порушників, що здійснювали добування сітками – путанками. Завдяки оперативним діям державних інспекторів та громадських активістів Асоціації рибалок Закарпаття водні біоресурси виловити не вдалось. Загалом, в осіб виявлено та вилучено три сітки, довжиною близько по 50 м кожна. На порушників складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП за грубе порушення Правил рибальства передбачено штраф у розмірі від 340 до 680 грн (на громадян), з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

Нагадуємо, що з 1 квітня розпочалась нерестова заборона, яка триватиме в корінних водах річок по 20 травня 2023 р. Як бачимо, заборона ніяк не зупиняє браконьєрів, вони не припиняють протиправну діяльність, чим завдають суттєвої шкоди рибному господарству. Адже в період нересту в риби знижується відчуття загрози, вона масово гуртується та прямує зграями до нерестовищ. Цим і користуються браконьєри, які розставляють сітки на шляху рибних косяків – на шляху до традиційний природних нерестовищ.

В Управлінні Державного агентства меліорації та рибного господарства у Закарпатській області функціонує телефонна «гаряча лінія» (098) 585-61-64. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства – прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Про це інформує Закарпатський рибоохоронний патруль

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар