Клуби диму та їдкий сморід: природа Закарпаття, що славиться чистим гірським повітрям, щоосені потерпає від спалювання сухого листя власниками дворогосподарств.
А що вже говорити про здоров’я людей?! Яку ж шкоду несе паління сухих рослинних залишків та як з цим боротися – дізнавалися журналісти “М-Студіо”.
З настанням осені в повітрі замість приємного запаху опалого листя відчувається їдкий сморід від спалювання сухих рослинних залишків. В пік паління повітря навколо стає важким і гірким. Таке багаття несе у собі загрозу для довкілля та людського здоров’я.
Прикро, що палії не розуміють користі опалого листя та сухої трави. Адже його можна використовувати як добриво, а залишки деревини є відмінним засобом опалення. Ось, до прикладу, в Дубовому місцеві активісти організували вивезення листя для подальшої його переробки на компост.
Екологи стверджують, що при спалюванні листя виробляються шкідливі речовини, через які у людей загострюються хвороби легень, серця, а також з’являються онкологічні захворювання. З димом у повітря також вивільняються діоксини – одні з найотрутніших речовин. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що в рази посилює забруднення атмосфери.
Варто додати, що спалювання сухого листя і трави заборонено законом, за порушення передбачена адміністративна відповідальність, а саме штраф в розмірі від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в деяких випадках – навіть кримінальна. Тому якщо ви застали людей за цією справою – зверніться в пожежну службу або правоохоронні органи, подбайте про навколишнє середовище, власне здоров’я і безпеку інших.