Породіллі можуть залишитися без "бейбі боксів": держава виплачуватиме грошову компенсацію


З 1 вересня 2018 року, уряд Гройсмана запровадив ініціативу одноразової допомоги породіллям. Ця допомога розраховувалася на кожну новонароджену дитинку та видавалася мамі відразу у пологовому.

«Бейбі-бокс» чи «пакунок малюка» містив найнеобхідніші речі для новонародженого: підгузки, вологі серветки, пелюшки, ковдру, рушник, дитячий крем.

Проте виявилось, що цю допомогу отримували не всі матері України. А вже цього року програму зупинити й в окремих областях породіллі взагалі не отримують обіцяну державою допомогу.

У Міністерстві соціальної політики визнали наявність проблеми й пояснили, що від 2020 року уряд змінив механізм закупівлі “бейбі-боксів”. Якщо раніше їх закуповували за кошти обласних бюджетів, то цього року їх вирішили закуповувати за кошти державного бюджету для усіх регіонів України.

Але на початку цього літа все більше і більше інформують про дефіцит в Україні “бейбі-боксів” та черги біля управлінь соцзахисту з новоспечених батьків. Ця ситуація, виникла через проблеми з тендером.

На придбання речей для немовлят цьогоріч з держбюджету мали виділити 1,2 мільярда гривень. Освоїти ці кошти викликалося 13 учасників, а до тендеру допустили лишень чотирьох. Ті, кому відмовили, пішли зі скаргою до Антимонопольного комітету.

В свою чергу, Антимонопольний комітет наприкінці червня поточного року вирішив скасувати закупівлю «бейбі-боксів», через скарги учасників тендеру. Зараз, програма фактично поставлена на паузу, оскільки потрібно знову оголошувати новий тендер, який в Україні може тривати місяцями. Наразі відомо, що в тих областях, де «бейбі-бокси» були закуплені – до кінця року будуть роздаватися, інші області залишаться ні з чим.

Відправ другу:
Залишіть коментар