В ефірі одного з місцевих телеканалів показано сюжет про тривалий судовий розгляд у справі нападу на журналістів телеканалу «М-студіо». При цьому, в сюжеті, журналістом акцентовано увагу на тому, що засідання переносили, в тому числі через неявку прокурора та робиться штучне, на їх думку, затягування розгляду судової справи.
Так, з понад 20 судових засідань, які відбулись з січня 2016 року у справі нападу на журналістів «М-студіо», 8 відкладено через неявку потерпілих чи їх представників, 2 – через неявку представників обвинуваченого, ще 2 судові засідання перенесені, оскільки не з’явились ні потерпілі, ні обвинувачені, а ні їх представники.
Також, три рази судові засідання переносились через перебування головуючого судді в нарадчій кімнаті, один раз через неявку свідків, у зв’язку з чим, на наступне судове засідання був застосований їх примусовий привід та один раз – через зайнятість прокурора в іншому судовому процесі, про що, попередньо, ним була подана відповідна заява. ЖОДНОГО разу судові засідання, через безпідставну неявку прокурора, не відкладались.
Ще двічі справа передавалась на розгляд іншому судді (вперше – за клопотанням сторони потерпілих, вдруге – через закінчення повноважень головуючого судді), що відповідно до ст. 319 КПК України означало перегляд судового розгляду спочатку.
Наголошуємо, що участь прокурора у судовому засіданні – є принциповою позицією органів прокуратури, і процесуальним прокурором, в межах встановлених КПК України, вживають всі можливі заходи, щодо проведення і завершення судового розгляду в рамках розумного строку.
Але при цьому, в жодному разі прокурор не впливає на періодичність та строки призначення судових засідань. Дані рішення приймаються виключно головуючим суддею, з урахуванням заявлених клопотань, заяв сторін про перекладення судових засідань, або з причин, які не можуть забезпечити належний і об’єктивний судовий розгляд.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області