22 жовтня 1928 року чехословацькі держслужбовці, які на той час не мали власного житла, за ініціативою владного комісара Яна Грбека створили будівельне товариство «Svépomoc» S.R.О. (ТОВ «Самодопомога»).
Товариство отримало від міста за символічні кошти земельну ділянку площею 80 000 кв. м на місці колишнього ринку, натомість зобов’язалось самостійно провести парцеляцію ділянки, прокласти вулиці та хідники, побудувати каналізацію тощо.
Відповідно до закону про будівельний рух, держслужбовці могли отримати іпотечні позики державних банків на дуже вигідних умовах, майже без відсотків. Таким чином держава підтримувала розвиток приватної забудови, паралельно фінансуючи і проводячи глобальну розбудову державних установ, шкіл, рекреаційних зон та решти необхідної інфраструктури.
Зведення родинних будинків товариства «Svépomoc» тривало два роки — протягом 1929–1930-их років. Загалом у новому житловому містечку, зведеному за концепцією міста-саду, було збудовано 94 будинки для 140 родин службовців. Це були зазвичай одно-, дво- та трикімнатні одноповерхові котеджі з мансардою. Будинки зводились за індивідувальними проектами, розробленими переважно місцевими архітекторами або невеликими проектно-будівельними фірмами. На жаль, до нашого часу не всі об’єкти збереглись у первісному вигляді.
Одночасно з будівництвом житлових будинків на Старому ринку було проведено і каналізацію. У 1932 було облаштовано бічні та головну вулиці довжиною 1450 м та 536 м відповідно. Протягом 1933 року забруковано хідники. Досі на території містечка існує найкраще збережена частина мережі пожежних гідрантів 1930 року, виготовлених празьким підприємством інженера Ярослава Матічки — справжній заповідник цих міських артефактів.
Після завершення усіх робіт та здійснення виплат у 1937 році товариство «Svépomoc» припинило своє існування — будівельну програму було виконано.
Матеріал та світлини – Uzhhorod Modernism