Російські вчені: вакцина від COVID-19 «Супутник V» небезпечна

Розробникам «Супутник V» є що приховувати. Такий висновок зробили російські вчені після аналізу опублікованій в журналі The Lancet статті про випробування вакцини, розробленої ФГБУ «НІЦЕМ ім. Н. Ф. Гамалії» МОЗ Росії і ФГБУ «48-й ЦНДІ» Міноборони Росії, пише Лілія Корнілова для «Обозревателя».

Мова йде не про якусь там “русофобію”, як прийнято в РФ називати всіх незгідних з путінським режимом, а про авторитетних вчених. З різкою критикою “Супутник V” виступили:

Василь Власов, доктор медичних наук, професор НДУ ВШЕ, який займає посаду заступника голови комісії Російської академії наук по боротьбі з фальсифікаціями наукових дослідженнях і входить в кілька експертних рад – як російських, так і міжнародних;

Ольга Реброва, доктор медичних наук, професор РНІМУ ім. Н. І. Пирогова;

Валерій Аксьонов, кандидат медичних наук, науковий редактор видавництва “Біоніка Медіа”;

віце-президенти Товариства фахівців доказової медицини (ОСДМ).

Зазначена стаття була опублікована в журналі The Lancet 4 вересня 2020 року і викликала подив в міжнародному науковому співтоваристві.

Крім того, підозри вчених спровокувало малоймовірний збіг показників у різних піддослідних груп. Їх також насторожила швидкість публікації і плутанина з датами: I-II фаза випробувань “Супутник V” закінчилася 10 серпня, і підготувати повноцінне наукове дослідження за три тижні – просто нереально. Публікація була написана недбало і поспіхом, її супроводжував 22-сторінковий документ в той час, як до аналогічної статті про випробування оксфордской вакцини AstraZeneca в журналі The Lancet йшов звіт і клінічний протокол на 128 сторінках, більше ста з них – під грифом “конфіденційно”.

Однак зараз в інтернеті активно видаляється інформація про те, що одним з розробників “Супутник V” є ФГБУ “48-й ЦНДІ” Міноборони Росії.

Зокрема, 5 січня 2021 року зникла згадка про науково-дослідному інституті зі сторінки, присвяченої “Супутник V” у Вікіпедії. Немає посилань на даний заклад на офіційному сайті вакцини, зникають згадки в РосЗМІ…

До слова, і без цих згадок легко зробити висновок про те, що до вакцини доклали руку військові – виходячи з все тією ж багатостраждальної статті в журналі The Lancet.

Зокрема, про це писали російські вчені в зазначеному вище відкритому листі: “Судячи з усього, мало місце неетична включення військовослужбовців, яких було легко набрати для дослідження”. Іншими словами, “Супутник V” в добровільно-примусовому порядку, як це зазвичай буває в армії (не тільки в російській), відчували на військовослужбовців.

Зачистка викликана декількома причинами.

По-перше, через американських санкцій “Супутник V” став другосортним товаром, придатним хіба що для країн третього світу.

По-друге, у ФГБУ «48-й ЦНДІ» Міноборони Росії погана репутація. За радянських часів в інституті велися роботи зі збудниками особливо небезпечних інфекцій, які військові розглядали в якості біологічної зброї: бактеріями (чума, сибірка, туляремія, бруцельоз, сап, мелиоидоз), рикетсіями (тиф, Ку-лихоманка), токсинами і вірусами. Наприклад, в роки Другої світової був налагоджений промисловий випуск зброї на основі бойового штаму чуми, а випуск бойового запасу на основі бактерії сибірської виразки був поставлений на потік, і вони цілком могли бути використані на поле бою.

По-третє, після розпаду СРСР російська наука стагнує через дефіцит фінансування та масової «витоку мізків» за кордон. За всю історію громадяни Росії і СРСР лише двічі отримали Нобелівську премію з фізіології і медицині: Іван Павлов в 1904 році «за роботу з фізіології травлення» і Ілля Мечников в 1908 році «за праці з імунітету». Зважаючи на це напрошується висновок, що РФ в якійсь мірі причетна до Коронавірусу COVID-19, і не випадково змогла так швидко винайти вакцину від нікому не відомого в світі захворювання, яке поставило сучасну медицину в країнах першого світу в глухий кут.

Той факт, що розробникам «Супутник V» є що приховувати, підтверджує небажання російської влади вакцинувати власних громадян. Росія намагається нав’язати препарат іншим країнам, включаючи Україну, використовуючи улюблені методи пітерського чекіста Володимира Путіна – підкуп, шантаж і погрози, а росіяни кинуті напризволяще.

Очевидно, російська влада використовує «Супутник V» в якості «гібридного зброї» для досягнення геополітичних цілей, зокрема, зняття західних санкцій з «країни-рятівника». В Україні ж варто на меті дискредитувати українську владу відмовою від покупки російської псевдовакціни і розколоти українське суспільство.

А тим часом в самій РФ чекають появи більшої кількості вакцин для вакцинації росіян. Чекати залишилося недовго – за даними ВООЗ, випробування проходять близько півсотні вакцин-кандидатів.

Відправ другу:
Залишіть коментар