Села Хустщини та Іршавщини розвиваються нерівномірно – і питання не тільки в коштах

Життя у селах різних районів Закарпаття суттєво відрізняється. Одні громади розвиваються, розбудовують інфраструктуру, інші – навпаки: роками не відчувають покращення.

 

І питання не тільки у відсутності коштів, адже більшість населених пунктів краю – дотаційні, їх бюджети ледь покривають соціально – захищені статті. А у тому, яких депутатів обирають до місцевих та Верховної рад. Іншими словами – розвиток і підтримка буде лиш там, де народні обранці лобіюють інтереси громади. Для порівняння журналісти “М-Студіо” відвідали кілька сіл Хустського та Іршавського районів.

Це одне із сіл Хустщини – Рокосово. Якщо повернути з автошляху Мукачево–Рогатин – до населеного пункту – рівна дорога, що вже створює позитивне враженння. Місцеві жителі охоче розповідають, як їм тут живеться.

Люди задоволені. Кажуть, допомагають у розбудові інфраструктури села депутати різних рівнів. Без їх підтримки, не вдалося б стільки зробити.

А це – село Ільниця, у сусідньому Іршавському районі. Проте добратися до нього – «одне задоволення» – у переносному смислі слова – не дорога, а решето з ям.

Білки – ще один населений пункт Іршавщини. На автобусній зупинці – людно, тож вирішили розпитати місцевих про життя у селі.

Справді, життя у селах Закарпаття – суттєво відрізняється. Одні громади успішні, розбудовують інфратсруктуру, розвиваються. Інші – навпаки: занепадають, молодь на заробітках, старші доживають свого віку, роками не відчуваючи ніякого покращення. Деякі села, навіть, на межі вимирання. І питання не тільки у відсутності коштів, адже більшість населених пунктів краю – дотаційні, їх бюджети ледь покривають соціально захищені статті. А у тому, яких депутатів обирають до місцевих та Верховної рад.

Іншими словами – розвиток і підтримка буде лиш там, де народні обранці лобіюють інтереси громади. Тому напередодні парламентських виборів варто нагадати, що свій вибір треба робити свідомо і обдумано. Адже ці люди будуть, або не будуть, відстоювати ваші інтереси наступні 5 років.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар