Що їсти перед сном, щоб не нашкодити фігурі

Оголошувати своєму організму жорстке вечірнє голодування не потрібно. Дивіться самі: з 6 вечора і до 8 ранку ані макової росинки – так організм залишається без їжі на цілих 13-14 годин. Такі великі перерви змушують його діяти: створювати запаси. А це і є злощасні жирові відкладення (фермент ліпопротеїнліпаза, який стає більш активним при довгих харчових перервах, направляє жирові кислоти в жирову клітковину під шкірою). Крім того, голодування проти ночі призводить до безсоння – в 2 години ночі організм може зажадати від вас поповнити запас енергії.

Таким чином, уникайте крайнощів: кращим варіантом вважається легка вечеря за 3 години до сну. Овочевий салат з нежирним сиром, шматочок сиру з крекером чи склянка молока. І всі будуть раді.

Якщо зовсім не можете терпіти, і хочете заповнити шлунок чимось перед сном, тоді вибирайте продукти з негативною калорійністю, тобто ті, які сприяють спалюванню більшої кількості калорій, ніж містять самі. Ось найбільш популярні з таких продуктів:

Яблука
Одне яблуко зі шкіркою містить приблизно 10% денної дози волокон, які нормалізують роботу ШКТ, знижують холестерин і відіграють важливу роль в схудненні.

Цитрусові
Кожна мандаринка і апельсинка містить близько 40 ккал. Але якщо врахувати їх невеликі розміри, фрукти можна включити до списку малокалорійних продуктів, які дозволено їсти перед сном. На додачу до всього вони багаті клітковиною і вітаміном C, що відповідають за нормальне травлення. І кілька дольок перед сном шкоди точно не завдадуть.

Банани
Банани можна вважати низькокалорійним продуктом, оскільки в 100 г цих фруктів міститься приблизно 90 ккал. Однак один банан навряд чи нашкодить фігурі. Крім того, банани допомагають заснути, оскільки в них міститься амінокислота триптофан, що виробляє серотонін – гормон радості. Цей гормон сприятливо впливає на нервову систему.

Селера
Корінець селери містить приблизно десяток калорій, так що його можна сміливо їсти після шести. Як варіант, можна приготувати легкий салат (наприклад, з морквою) або фреш.

Буряк
Зробіть собі салат, заправивши його рослинною олією. Перш за все, він містить мінімум калорій, а також буряк містить бетаїн, який добре спалює жир. У буряках присутній і куркумін, який не дозволяє жировим клітинам обростати кровоносними судинами, тобто жити. Не можна не відзначити пектин, який нормалізує моторику кишечнику, регулює кишкову флору, а також очищає організм від токсинів і шлаків.

Камбала
Увечері можна з’їсти трохи тваринної їжі, наприклад, цих маленьких рибок. Камбала багата білками, а також її амінокислотний склад дуже добре збалансований, за рахунок чого вона добре і легко засвоюється організмом. Камбала містить дуже мало жиру – всього 3%. Калорій теж зовсім небагато – близько 83 ккал у 100 г. Натомість ця риба багата вітамінами A, E, рибофлавіном, тіаміном, калієм, нікотиновою кислотою, натрієм, залізом, фосфором і іншими корисними компонентами.

Кефір
Кефір багатий кальцієм, а цей мікроелемент особливо добре засвоюється в темряві, тобто вночі – під час сну. І заснути з ним простіше, оскільки це м’яке і натуральне заспокійливе, і його можна пити для легкої профілактики безсоння (розслаблюючий ефект за рахунок невеликого відсотку спирту, що з’явився при бродінні). І головне це те, що кефір є легкозасвоюваним продуктом, який сприятливо впливає на функції кишечнику.

Відправ другу:
Залишіть коментар