Про це повідомляють на офіційній сторінці “Рідного Закарпаття” в мережі фейсбук.
“Що призвело до критичної ситуації та що буде з опаленням у школах, садочках та лікарнях обласного центру?
Розібратися в ситуації журналістам «Суспільне.Закарпаття» допомагав заступник міського голови Ужгорода та представник партії «Рідне Закарпаття» Василь Пинзеник.
Він нагадав, що 30 вересня був підписаний Меморандум між Кабміном та профільними міністерствами. Документ зафіксував пільгову ціну на газ для бюджетних установ на поточний сезон.
Проте постачальники газу на момент початку опалювального сезону почали відмовляти споживачам у пільговій ціні на блакитне паливо. Як результат – критична ситуація в усій соціальній сфері: дитячі садочки, лікарні та школи просто не змогли дозволити собі нову вартість у 50-60 грн за кубометр. З іншого боку, постачальники не спішать брати участь у тендерах на постачання газу, оскільки розуміють, що на світовому ринку ціна газу тільки починає зростати.
Наразі в області від газопостачання відключено 66 об’єктів соціальної галузі. В Ужгороді 22 заклади освіти вже розривають чинні договори на газопостачання, аби переукласти їх з ГК «Нафтогаз Трейдинг» за нижчою ціною. Решта закладів тільки збирає документи на укладання договорів, а тим часом приміщення не опалюються газом взагалі.
Василь Пинзеник зазначив, що в Ужгороді дійсно ситуація на межі критичної: в школах, садочках та лікарнях доводиться шукати обігрівачі. Батьки постійно скаржаться і директорам закладів і в міськраду. Протягом осінніх канікул, за словами заступника міського голови, ймовірно, всі заклади встигнуть переукласти договори, тож діти вийдуть на навчання в теплі приміщення.
Щодо лікарень, то в міському підпорядкуванні Ужгорода їх 5, деякі з них опалюються твердим паливом. Єдиний проблемний об’єкт – це дитяча лікарня, яка теж має укласти договір із постачальником газу впродовж найближчих 10 днів.
Довідково: 25 млн м.куб. необхідно області на опалення 2 тисяч бюджетних установ на поточний сезон. В Ужгороді є 43 котельні, 40 із них працюють на газу. На опалення в закладах освіти обласного центру потрібно 1,2 млн куб. м, на заклади культури – 71 тис куб.м, за медичні заклади – 269 тис куб.м газу. Всього на бюджетні заклади Ужгорода необхідно 10-11 млн грн.”
Подробиці в сюжеті Суспільного: