Без підписаної декларації сімейний лікар не зобов’язаний надавати послуги.
На сайті «Медпросвіта» оприлюднили інформацію МОЗ, що з 2020 року, коли повністю запрацює система «Гроші йдуть за пацієнтом», безкоштовна медична допомога надаватиметься тільки за наявності підписаної угоди.
Оскільки лікарі первинної ланки отримуватимують гроші тільки за пацієнтів, які їх обрали. А ще з 1 квітня отримати ліки в рамках урядової програми (ті, що відшкодовуються державою) зможуть тільки ті пацієнти, які уклали угоди з сімейним лікарем.
Чи справді передбачає система «Гроші йдуть за пацієнтом» безкоштовне медобслуговування лише за наявності підписаної декларації, оскільки сімейні лікарі отримуватимують гроші тільки за пацієнтів, які їх обрали – адресуємо питання безпосереднім учасникам медреформи первинної ланки. Головний лікар КП «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак пояснює: до 1 липня 2019 року продовжили термін укладання угод з сімейними лікарями. Далі стартує другий етап реформування первинної ланки медицини, але потрібні послуги отримуватимуть пацієнти, які їх вкрай потребують, лікар не має права відмовити.
64 % ужгородців – а це понад 71 тисяч із майже 114 тисяч жителів обласного центру вже обрали сімейних лікарів та уклали з ними декларації. Понад 2 тисячі пацієнтів співпрацюють з приватними клініками. Решта – з 73 сімейними лікарями у 8 амбулаторіях міста. Наразі Ужгород – серед лідерів у Закарпатті по кількості зареєстрованих декларацій у електронній системі eHealth.
З 1 квітня 2019 року НСЗУ вже напряму буде відшкодовувати аптекам за програмою «Доступні ліки». Крім того, перелік препаратів буде розширений. А пацієнт, незалежно від того, де виданий рецепт, отримати ліки зможе у закладі будь-якого населеного пункту країни.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)