Щороку в Україні стається до 150 тисяч інсультів. 40% людей, що перенесли цю хворобу, помирають протягом 30 діб.
В нашій області щороку трапляється близько 3 тисяч інсультів, майже 500 пацієнтів помирають від цієї хвороби. Саме ця недуга стала темою для обговорення на черговому засіданні асоціації неврологів Закарпаття.
Про сучасні методи діагностики та лікування головного болю та інсультів йшлося на черговому засіданні асоціації неврологів Закарпаття. За словами завідувача кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії УжНУ, голови Асоціації неврологів Закарпаття Михайла Ороса, до 40 відсотків людей відчувають періодичний головний біль.
Надзвичайно важливо знати симптоми інсульту і діяти швидко.
При гострому порушенні кровообігу у мозку щохвилини гине до 2 млн. нейронів і на порятунок є тільки 4,5 години, коли можна ефективно та швидко зупинити руйнівні наслідки хвороби, – наголошує лікар. Про особливості діагностики та лікування хворих, у яких неможливо точно визначити час коли стався інсульт, розповідав колегам-медикам ректор Ужгородського національного університету, доктор медичних наук, професор Володимир Смоланка. Фахівець зауважив, що часто пацієнти не можуть надати інформацію коли в них з’явилась симптоматика характерна для інсультів. Тактика лікування таких пацієнтів відрізняється від тих, які знають точно час перших проявів гострого інсульту.
Також лікарі зауважили, що днями департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА ініціював створення чотирьох міжрегіональних госпітальних центрів з надання першочергової невідкладної допомоги пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу.
У зоні ризику перенести інсульт – люди з серцево-судинними захворюваннями, діабетики, гіпертоніки, з високим рівнем холестерину та ті хто зловживають сигаретами та алкоголем.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)