Вперше за час карантину перед глядачами виступлять актори обласного муздрамтеатру із виставою просто неба.
Про це розповів директор театру Василь Марюхнич. Подія запланована на 12 липня. Через карантин вони відмінили всі заплановані заходи. Також не відбулися через обмеження фестивалі у закарпатському музеї народної архітектури та побуту, а артисти народного хору скасували гастролі.
Майже чотири місяці Закарпатський муздрамтеатр зачинений для відвідувачів. Через карантин цього року не відбувся і театральний фестиваль “Під цвітом сакур”, — розповів директор закарпатського муздрамтеатру Василь Марюхнич: “Ми очікували приїзд провідних театральних груп нашої країни, раділи можливості поспілкуватися, зустрітися із колегами. Не сталося! Але це ще півбіди. Найголовніше – ми не могли зустрічатися з глядачами. Ми готуємо нові театральні прем’єри. Працює творча група над підготовкою вистав як для наших юних глядачів, так і для дорослих поціновувачів нашого театру”.
За рік театрали заробляють понад півтора мільйона гривень, — каже Василь Марюхнич. Частково заклад фінансують також із обласного бюджету. Зарплати працівники зараз отримують. На премії грошей не вистачає: “Недоотриманий прибуток враховується сотнями тисяч гривень, за рахунок яких ми утримували цю будівлю, трохи намагались матеріально стимулювати роботу творчих працівників і загалом працівників театру. За рахунок власних надходжень ми готували декорації, готували до випуску вистави, шили театральні костюми, готували реквізит”.
До глядачів у період карантину закарпатський народний хор вийшов лише в День вишиванки. Вони тоді роздавали маски. Через карантин хору довелося скасувати концерти в Україні та за кордоном, — розповіла художня керівниця колективу Наталія Петій-Потапчук: “В нас було заплановано багато поїздок в Україні, також гастролі із народним артистом України Василем Зінкевичем. Були в нас гастролі заплановані і в Прибалтикі, і в Угорщині, і в інших країнах. Крім того, звичайно, багато було заплановано концертів тут, на Закарпатті”.
Зарплатню артисти хору впродовж карантину отримували. Через відміну концертів та відсутність глядачів хор не отримував прибутки. “Наша організація забезпечує свою життєдіяльність за рахунок концертів, то, звичайно, карантин вплинув на це. Зарплати отримуємо з обласного бюджету, отримуємо вчасно, і це дуже добре”, — розповіла Наталія Петій-Потапчук.
Фестивалі, «Ніч у музеї», вільну дегустацію – ці й інші заходи відмінили через карантин в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. “На жаль, не вдалося нам реалізувати початок туристичного сезону. Щотретьої суботи місяця у нас діяла акція “Вільна дегустація”: на території нашого музею можна було відвідати вільні дегустації у старій корчмі. Крім цього, щовихідних діяла на території музею така атракція, як “День із народним майстром”. Ми запрошували на вихідні різних майстрів, які популяризували традиційні народні ремесла: кераміка, лозоплетіння, гончарство”, — каже директор музею народної архітектури та побуту Василь Коцан.
За словами директора, відсутність відвідувачів вплинула на бюджет музею: “Ми фінансуємося із обласного бюджету. Ми мали змогу повністю фінансувати заробітну плату наукових працівників. Маємо кілька співробітників, які працюють за контрактом, які на час карантину у відпустці за власний рахунок”.
Скансен зараз відкрили для прогулянок. Всередину ж приміщень відвідувачів не впускають.
Подробиці в сюжеті Суспільного: