Скільки закарпатці платитимуть за 3G?

Початок червня ознаменувався довгоочікуваним стартом послуги 3G в Україні.
3g
Так, 4 червня про запуск високошвидкісного інтернету в комерційну експлуатацію в Києві та Львові оголосив Life :), а з 8 червня ця послуга стала доступна для замовлення і абонентам компанії «Київстар» у Львові (у Києві – з 16 червня). Відразу ж були оприлюднені і ціни на нову послугу. Не поспішає з запусками власної мережі «третього покоління» лише МТС. За словами гендиректора компанії Івана Золочівського, їх власне повноцінне покриття буде готове лише через кілька місяців, хоча обладнання вже встановлено. Зараз йде його настройка.
«3G-мережу потрібно запускати великими кластерами, а не по одній станції. І якщо ви побудували п’ять об’єктів, будуєте шостий – потрібно проводити налагодження на попередніх п’яти», – говорить Золочівський.

Поки ж клієнти МТС можуть користуватися швидким інтернетом від «Трімоб». Також найближчим часом 3G від МТС буде працювати у великих ТРЦ Дніпропетровська, Одеси, Львова та Харкова. Тарифи на майбутню послугу від цього оператора доступні для ознайомлення вже зараз.

Проаналізувавши пропозиції операторів, чесно кажучи, відчуваєш певне розчарування. Так, безлімітного тарифу немає ні в кого, а ті пропозиції, що є, складно назвати дешевими, враховуючи те, що чим вище швидкість інтернету, тим швидше витрачається ліміт, встановлений оператором. Так, обсяг трафіку, передбачений у найдоступніших пакетах life 🙂 і «Київстар» (50-100 грн), становить лише 0,7-2 Гб, чого вистачить лише для скачування одного-двох фільмів середньої якості. Втім, для пошти і соцмереж цього цілком достатньо, особливо якщо врахувати те, що «Київстар» не бере за використання останніх плату, в тому числі і за розшарювання в соцмережах фото і відео.
Пропозиція від МТС, незважаючи на свою «заплутаність» (щоб підрахувати витрати, потрібно довго аналізувати пропозицію з калькулятором), веселіше – до 100 грн можна купити 2,44 Гб інтернету на місяць. Але виділити найбільш вигідний пакет (по співвідношенню ціна – обсяг послуг) у будь-якого оператора складно – в середньому вони більш-менш схожі один на одного. Зазначимо, що після того як встановлений ліміт закінчується, жоден оператор не відключає абонента від інтернету повністю. Але швидкість доступу знижується до 64-150 кілобіт без обмежень по трафіку (тобто абонент повертається до послуги 2G). У будь-який момент можна докупити додаткові «швидкі» мегабайти або перейти на більш дорогий пакет.
Відправ другу:
Залишіть коментар