Скільки жертв на совісті Путіна?

У сучасному цивілізованому світі є дуже небагато президентів, діяльність яких призвела до смертей десятків тисяч людей, і одним з таких є президент Російської Федерації.
Путин
Одним з найперших кровопролитних вчинків тоді ще прем’єр-міністра В.Путіна, стала друга російсько-чеченська війна, спровокована федеральним урядом 1999 року. Для її початку і дискредитації чеченців, ФСБ організувала вибухи в житлових будинках у Волгодонську, Буйнакську та Москві. Низка терактів забрала понад 300 життів. Це дало Путіну моральний карт-бланш від вже психологічно підготовленого російського суспільства для військової інтервенції у бунтівну республіку. Путін одержав політичний ярлик на право молодим російським хлопцям знову гинути і ставати безрукими-безногими каліками заради того, щоб Чечнею керували підкуплені Москвою колишні бойовики, а Росія виплачувала їм багатомільйонну данину. Щоденні втрати у цій війні оцінюються в 40-50 солдатів. В ході найактивнішої фази війни в 1999–2002 роках загинули 6000 військових. Російська армія у цій війні використовувала «килимові бомбардування», артилерійські обстріли селищ і міст, то ж втрати серед мирного чеченського населення станом на 2007 рік оцінюються в 15-24 тисячі жителів.

До 2010 року втрати військовослужбовців Міністерства оборони склали 3684 людини. ФСБ за станом на 2002 рік втратила 202 чоловік убитими. Міністр внутрішніх справ Росії Р.Нургалієв повідомив, що за десять років у Чечні загинули 2178 співробітників МВС. За федеральними даними, на 2001 рік втрати повстанців становлять більше 13 000 чоловік. Хоча Шаміль Басаєв в інтерв’ю стверджував про 3600 убитих за 1999-2005 роки. Отож загальна кількість жертв путінської авантюри в Чеченській республіці становить близько 31-40 тисяч людських життів.

На совісті Путіна також жертви «Норд-Осту», які загинули через путінську зневагу до людського життя. 23 жовтня 2002 року чеченські повстанці захопили будинок театру з більш як 800 глядачами, і висунули вимогу уряду Росії вивести війська з Чечні. За офіційними даними в результаті штурму театру російським спецназом із застосуванням секретного бойового газу загинуло 33 терористи та 129 заручників, хоча родичі загиблих вважають, що кількість жертв складає декілька сотень. У іншій нормальній країні, якщо б від рук спецназу загинуло більше людей, аніж від рук терористів – це б стало колапсом влади. Але в РФ, контрольована преса довела народні маси до зазомбованого стану, переконуючи, що дії спецпідрозділів були правильними, а жертви вартують перемоги. Тож безглузді й непрофесійні дії путінських силовиків під час трагедії Норд-Осту росіяни вважають мудрими та високопрофесійними.

1-3 вересня 2004 року чеченські повстанці захопили школу в північноосетинському місті Беслан. Внаслідок штурму спецназу загинуло 334 людини, у тому числі 186 дітей і 13 силовиків. Світ вразив випадок, коли чеченська партизанка накрила своїм тілом російську дитину, захищаючи її від вогнеметів, які спецпідрозділи використовували без огляду на жертви, свої чи чужі.

У російсько-грузинській війні, яку РФ спровокувала щоб не допустити демократичного та євроатлантичного вектору розвитку молодої грузинської демократії, Путін та його маріонетка Медведєв несуть відповідальність за життя 397 убитих грузинів. На його совісті також 1694 осетинів та 71 російський солдат. Крім того, загинули три журналісти. Після окупації частини Грузії російськими військами, авіанальотів російської авіації та етнічних чисток грузинських сіл тисячі людей стали інвалідами та втратили житло. За даними ООН з початку бойових дій в регіоні більш ніж 118 тисяч людей стали біженцями. Загальна кількість жертв внаслідок російської агресії в Грузії за офіційними даними становить 2165 людей.

Також є чимало підтверджень, що на совісті Путіна і польський президентський літак Ту-154, який розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. У катастрофі загинули 88 пасажирів і 8 членів екіпажу. Серед них: президент Польщі Лех Качинський, відомі польські політики, вище військове командування, громадські та релігійні діячі, які приїхали вшанувати жертв Катині, вбитих радянськими енкаведистами під час Другої світової війни. Вважається, що Качинський демонстрував надто незалежну від Москви політику та відкрито конфліктував з Росією, чим неабияк дратував Путіна. Експерти вказують на низку підозрілих моментів у катастрофі польського літака, пов’язаних з попереднім «ремонтом» президентського Ту-154 на російському заводі, та можливість штучної організації туману в смоленському лісі, який легко створюється попереднім розпилюванням води. Польській слідчій комісії так і не дали повною мірою з’ясувати деталі трагедії, а до залишків літака РФ закрила доступ. То ж вина за смерть 96 польських громадян досі не змита з совісті Путіна.

Проте збройна агресія проти України за масштабами вже наближається до найкривавішої кампанії кремлівського тирана. Від початку мирних протестів в листопаді 2013 року на Майдані до 5 травня 2014 року в Україні вбито близько 250 чоловік і сьогодні вже неможливо приховати російський слід у цих злочинах. У цей список включені герої Небесної сотні, жертви російських провокацій, а також обдурені жертви кремлівської пропаганди, які загинули внаслідок організованої російським спецслужбами кампанії провокування в Україні масової ненависті, агресії та кривавих сутичок. За словами терориста І. Стрєлкова, український конфлікт забрав уже більше життів, ніж втратив СРСР за 10 років афганської війни.

За офіційними даними, українські війська понесли втрати близько 1725, і ще близько 5000 поранених. З боку сепаратистів убито біля 8500 чоловік. З початку конфлікту на сході України з 2014 по кінець лютого вбито щонайменше близько 6 000 чоловік і 14595 отримали поранення. Ці офіційні дані включають вбитих українських військовослужбовців, 298 загиблих літака «Малайзійських авіаліній» та інформацію, надану медичними установами Донбасу. Втрати російської армії становлять 4360 військових – зазначає російська правозахисниця, засновниця проекту «Вантаж-200 з України до Росії» О. Васильєва. Якщо оцінювати офіційні дані, то втрати від війни на Донбасі становлять приблизно 10,5 тисяч чоловік. Хоча, як зазначає з посиланням на німецькі спецслужби, Deutsche Welle, офіційні дані значно занижені, і можлива кількість загиблих на сході України сягає 50 тисяч осіб.

Отож загальна приблизна кількість людських жертв за 15 років правління Путіна лише за мінімальними офіційними даними становить 35,5 тисяч. А максимальне, проте не визнане офіційно число жертв російської агресії щодо сусідніх країн за останні 15 років, а також внутрішньодержавні жертви репресій путінського режиму у самій Російській Федерації можуть в декілька разів перевищувати задекларовані чиновниками цифри.

Отож сучасному світі на початку ХХІ століття важко знайти тирана, кривавішого за Путіна. І найстрашніше те, що міжнародна спільнота поки що не збирається серйозними засобами його зупиняти, а рахунок продовжує зростати.
Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар