Бурхливі дискусії, суперечки на навіть погрози. Так пройшли громадські слухання щодо розміщення вітроелектростанцій на Боржавських полонинах.
У залі – екологи, геологи, орнітологи, журналісти, громадські діячі, представники влади та «турецького інвестора». Громадські слухання у Воловці зібрали справжній аншлаг. У приміщенні ніде яблуку впасти, тож ті, хто не зміг протиснутись, слухали доповіді з коридору. Перші кілька годин присутнім розповідали про переваги для району від будівництва вітроелектростанцій, які планують звести на Боржавських полонинах.
Зі своїми висновками про вплив на природнє середовище ознайомили науковці, які були залучені до написання оцінки впливу на довкілля. За їхніми словами, на території Боржавських полонин вони проводили орнітологічні, гідрологічні дослідження, а також вивчали можливий вплив на флору від будівництва вітрових станцій.
Після виступів усіх співдоповідачів присутнім у залі надали право задати свої запитання. Під час одного з питань у коридорі стався неприємний інцидент. Один з присутніх почав нецензурно лаятись у бік людини, що задавала запитання. Коли журналісти почали фіксувати це на відео, чоловік став лаятись і погрожувати розбити апаратуру, тож правоохоронці були змушені його вивести із зали. Та за півгодини він повернувся. І знову почав ображати. На чоловіка відразу була написана заява до поліції. Тим часом дискусії в залі лише почали розпалювались. Запитання були майже в кожного.
Більшість питань стосувались впливу на екологію, розвитку туризму та безпеки. Свої претензії у жителів Міжгірщини, кажуть, їх думку взагалі ніхто не взяв до уваги, хоч район буде межувати з вітряками і навіть їх територією будуть прокладатись дороги.
Загалом слухання тривали близько 4 годин. Однак думка тих фахівців, які не були залучені, не була почута, адже до співдоповіді організтаори слухань їх так і не допустили. Втім, своїми враженнями від звіту про вплив на довкілля вони все ж поділились. За словами Катерини Деревської, доктора геологічних наук, невідповідностей у ньому вистачає.
Хоч думки місцевих і розійшлися, після громадських слухань поки залишилось більше запитань, аніж відповідей. Слухання також відбулись і в інших населених пунктах Воловеччини та Свалявщини.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)