Соціологи: жінка є найбільш економічно вразливою до підвищення тарифів в Україні

На цьому наголосила Маріанна Онуфрик, кандидатка економічних наук, керівниця громадської організації «Соціальна синергія» під час онлайн-дискусії #OneVoice «Нові тарифи: скільки платитимуть українці за тепло».

«Оскільки в Україні солідарна система пенсійного забезпечення, то розмір пенсії залежить від доходів, отриманих протягом усього трудового життя. У нас знову ж таки, на жаль, жінки традиційно отримують менше. Якщо взяти останні цифри, які оприлюднив Держстат, розмір заробітної плати жінки в середньому по країні становить 78% від заробітної плати чоловіків. Відповідно, маючи нижчий рівень доходу, на вищу пенсію розраховувати не доводиться», – пояснила вона.

Маріанна Онуфрик також зауважила, що в Україні також виділяють 4 категорії населення, які знаходяться у ризику платоспроможності, в тому числі й через зростання тарифів:

• Сім’ї, де виховується 3 і більше дітей (за даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України цей показник на сьогодні знизився до сім’ї, де виховується 2 дітей)

• Одинокі батьки (в нашій країні, це традиційно мами, які виховують самостійно дітей)

• Сім’ї, де є діти до 3-ьох років (це пов’язано з тим, що один з батьків не має змоги працювати, бо присвячує себе догляду за дитиною)

• Домогосподарства, де мешкають особи 65+, тобто пенсіонери.

«За кордоном до цих категорій ще додається домогосподарство, де виховується особа (дитина чи дорослий) з інвалідністю, але в Україні такої статистики не ведеться», – додала пані Онуфрик.

Водночас координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко, коментуючи платоспроможність українців в частині оплати спожитих комунальних послуг, зазначила, що традиційно кожного року в зимовий період українці сплачують менше:

«Якщо квитанції надто високі, бувають такі місяці, коли українці сплачують на рівні 65%. Але потім, коли наступає тепло, коли квитанції приходять меншими, люди розраховуються. Загалом, українці розраховуються десь на рівні 95-98%. А ті борги, які є – все, що накопичено за останні 25 років».

Пані Бойко порадила українцям не вірити у політичні обіцянки та сплачувати за комунальні послуги. Якщо ж немає можливості сплатити, необхідно шукати компроміс з підприємством, яке надає послуги та реструктурувати наявний борг.

Відправ другу:
Залишіть коментар