Це ідеальний подарунок у всі часи і на всі випадки життя, щирий, непідробний, безвідплатний, безкорисливий і корисний кожній людині. Мова йде про обійми, адже 21 січня у всьому світі відзначають незвичайне, але дуже емоційне свято – День обіймів.
Дуже часто ми задаємося питанням: що нам під силу? Відповідь на це питання до геніальності проста і проходить навіть в площині виникнення цього міжнародного Дня. Безкорисливість і дружелюбність, відкритість і не упередженість, прагнення жити і душевний спокій – те, чого багатьом з нас не вистачає, але це те, що потрібно просто затребувати, просто почати використовувати, так як це все властиво нам. Воно вже закладено в нашій природі.
Доброзичливі дотики здатні не тільки зменшити психосоматичні нездужання, страхи і депресію, але навіть позбавити від них.
Психологи часто говорять, що сучасній людині не вистачає фізичної близькості з іншою живою істотою, не важливо, чи це рідна людина, незнайомець або просто кішка.
Відсутність такого безневинного, асексуального контакту позбавляє людину радості буття, призводить до того, що людина замикається в клітці своєї особистості, втрачає відчуття близькості з усім людством і контакт з реальністю.
Обійми приносять радість не тільки тим, кого обіймають, але і тим, хто обіймає.
http://youtu.be/0QVD7l6MD2M
Обійми допомагають людям як психологічно, так і фізично:
– Зростає кількість ендорфінів (це морфіноподібні речовини, які знижують біль і викликають почуття ейфорії);
– Обійми підсилюють імунну систему;
– Стимулюють центральну нервову систему;
– Покращують сон;
– Додають сили;
– Омолоджують;
– Знімають стрес;
– Збільшують кількість окситоцину – гормону, який знімає депресію, а також знижує кров’яний тиск, тобто зменшує ризик серцевих захворювань;
– Підвищують рівень гемоглобіну, що зміцнює весь організм, підсилює імунітет і прискорює одужання від хвороб;
– Підвищують самооцінку;
– Приносять позитивні емоції;
– Рятують від внутрішніх страхів, депресії, самотності.
Обійми в ранньому дитинстві роблять нас здатними любити. Діти, які виросли до 7 років без обіймів, можуть виявитися нездатними любити інших. З них, як правило, виростають психопати, соціопати, тобто люди, що знаходяться в розладі з суспільством і схильні до антигромадських вчинків, а також патологічно непристосовані до життя.
Глибокі дослідження демонструють це вражаюче відкриття. Суспільства, де люди мало обіймають один одного, стають більш агресивними.
У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати. Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів, днем відкритої безкорисливої підтримки, днем небайдужих людей! Давайте будемо памятати про силу обіймів, і частіше обіймати тих кого любимо і хто цього потребує!