Днями у соціальній мережі завилась чергова «сенсація», про ніби то «викриття тотальної фальсифікації показників роботи прокуратури та поліції».
Звичайно, прокуратурою проаналізовані всі викладені в цій публікації дані, при тому, що тільки поверховим аналізом, відразу було видно, що вона не витримує жодної критики. Але, зараз про це детально.
Так, на офіційному сайті прокуратури області систематично оприлюднюється інформація про діяльність відомства, у тому числі статистична, розпорядником якої є саме прокуратура області. Всі дані є у вільному доступі, але чомусь саме їх «викривачі» до уваги не взяли. При цьому, свої спроби «аналізу» вони роблять із отриманих відповідей на запити інших установ, які, до відшкодування збитків завданих в ході досудового розслідування, жодного відношення не мають.
Найперше, слід зазначити, що облік сум відшкодованих збитків до державного бюджету, а також ЗА ТЯЖКІСТЮ ВЧИНЕНИХ ЗЛОЧИНІВ, ЗВІТНІСТЮ окремо НЕ ПЕРЕДБАЧЕНИЙ.
Встановлена і затверджена форма №1 «Єдиний звіт про кримінальні правопорушення» про роботу слідчих містить лише дані про відшкодування збитків, завданих загалом інтересам держави та територіальної громади, земельним правовідносинам. При цьому, відповідна інформація формується не на підставі карток, а виключно на підставі відомостей, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань у закінчених кримінальних провадженнях.
А звіти про роботу слідчих формуються прокуратурою НА ПІДСТАВІ інформації наданої правоохоронними органами області, а саме: Національної поліції, служби безпеки та фіскальної служби області.
Так, за січень-грудень 2017 року сума відшкодованих збитків під час досудового розслідування ДЕРЖАВІ І ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ становить майже 10 млн. За січень-жовтень поточного року сума відшкодувань державі і територіальній громаді склала понад 38, 4 млн грн.
При цьому, у загальний розмір відшкодованих збитків ВКЛЮЧАЄТЬСЯ вартість земель, повернутих у кримінальних провадженнях про злочини у сфері земельних правовідносин та земель, вибуття яких попереджено. Так, до прикладу, за 2018 рік (станом на 10 місяців) вартість таких земель у кримінальних провадженнях досудове розслідування у яких здійснювали органи нацполіції складає майже 33 млн грн.
Не менш «професійно» виглядає спроба «аналізу» даних про ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ ЗАПОДІЯНИХ В ХОДІ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ на підставі даних державної виконавчої служби, основним завданням яких є – виконання рішення суду, тобто завершальна стадія судового провадження.
Не менш цікавим є те, що за таким голосним заголовком, немає жодного реального прізвища «викривача». Як наразі встановлено, цю інформацію, певні особи публікують виключно на фейкових сторінках соцмережі (в тому числі створюють дублікати – сторінок певних громадських організацій чи політичних сил без відома їх офіційних представників), які спеціально створюються з єдиною метою – дискредитації керівництва правоохоронних органів Закарпаття.
Як підсумок, зацікавлених інформуємо, що вказане розцінюємо, як спроби тиску на хід досудового розслідування у певних кримінальних провадженнях та прийняття тих чи інших рішень. А за це вже передбачена відповідальність.
Прес – служба прокуратури Закарпатської області