Стало відомо, чому алкоголь небезпечніше наркотичних речовин

Спирт
Згідно з дослідженнями Інституту по боротьбі з алкоголізмом в США, 87% людей старше 18 років вживають алкогольні напої протягом усього життя. 71% респондентів випивають протягом останнього року, а 56% – останній місяць. З цього можна зробити висновок, що кожна друга людина регулярно вживає спиртне. На думку американських медиків, алкоголь – найшкідливіший наркотик на планеті, який страшніше марихуани, кокаїну і метамфетаміну.

Небезпека спиртних напоїв полягає в їх кількості і популярності, яка давно випередила рейтинг решти психотропних речовин. Британський психіатр і фармаколог Девід Натта підкреслив, що сьогодні суспільство звикло до алкоголю і сприймають його вживання, як норму. Мало хто звертає уваги на новини про вбивство, спровоковане на грунті алкогольного сп’яніння, людей більше дивують злочини, вчинені внаслідок вживання наркотичних речовин. На жаль, мало хто усвідомлює, що веселий настрій і похмілля – це не єдине, до чого може призвести вживання спиртного.

Вплив алкоголю на тіло

Медики встановили, що 20% вживаного алкоголю поступає в шлунок, інші 80% спрямовуються в тонку кишку. Засвоєння залежить від концентрації етилового спирту і чим вона вища, тим сп’яніння буде наступати швидше. Наприклад, коньяк або горілка засвоюються в організмі набагато швидше, ніж пиво або інший слабоалкогольний напій. Після потрапляння алкоголю в шлунок і кишку, він розщеплюється в крові і розноситься по всьому організму, який намагається позбутися спирту.

10% алкоголю виводяться за допомогою нирок і легень через дихання і сечовипускання. Інша частина йде в печінку, яка змушені випробовувати окислювальний стрес – при виведенні етилового спирту з організму страждають клітини печінки, орган починає відновлювати їх, що може спровокувати рубцювання або запалення. Крім того, разом з алкоголем в печінку потрапляють токсичні кишкові бактерії, здатні викликати ряд захворювань.

Вплив алкоголю на головний мозок

Багато хто знає, що надмірне вживання міцних напоїв може викликати запаморочення, проблеми з мовою і навіть втрату пам’яті. Саме це і є прямим доказом негативного впливу спиртного на головний мозок людини. Ті, хто регулярно вживає алкоголь відчувають проблеми з балансом, координацією і здоровим глуздом. Часто спостерігається загальмованість реакції, що вкрай небезпечно для водіїв транспорту.

Вчені довели, що спирт здатний змінювати рівень нейромедіаторів – речовин, що передають імпульс від нейронів до м’язової тканини. Нейромедіатори “стежать” за зовнішніми подразниками, емоціями людини і поведінкою, тобто здатні як порушувати активність головного мозку, так і пригальмовувати її. Спиртні напої підсилюють ефект гами-аміномасляної кислоти в нейромедіаторів, яка відповідає за гальмівні чинники, роблячи п’яних людей повільними.

Як знизити негативний ефект від спиртного?

Медики, в першу чергу, закликають виключити вживання алкогольних напоїв, однак таке радикальне рішення підходить далеко не всім любителям вечірнього пива або посиденьок з друзями в барі. Тому для зниження шкоди від спиртного рекомендується перед застіллям випити літр очищеної води, яка сприяє швидкому виведенню алкоголю з організму.

Повний шлунок сповільнює засвоєння спирту в організмі, тому пити алкогольні напої краще після їжі. Кишечник, шлунок і печінку зуміють вчасно відреагувати на шкідливі речовини і вивести їх в необхідній кількості. Однак не варто налягати на жирну їжу, так як її вживання негативно позначиться на роботі травного тракту.

Любителям коктейлів варто знати, що змішування спиртного з газованими напоями прискорює засвоєння токсинів в організмі. У годину слід пити не більше одного міцного напою, за цей час алкоголь зуміє вчасно виводитися, не травмуючи внутрішні органи.

Відправ другу:
Залишіть коментар