Субсидії вже оформляють за спрощеною формою

Але тим, хто надсилав органам соцзахисту «старі» декларації, заповнювати нові не потрібно Про спрощення порядку оформлення житлових субсидій «Закарпатка» нещодавно писала. Але оскільки чимало краян досі не скористалися такою можливістю, коротко нагадаємо основні новації – з певними уточненнями.
Субсидії
Як розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Ганна Морозюк, якщо раніше громадяни зазначали вид доходу і його суму за 12 місяців, то нині вказують лише вид доходу (зарплата, пенсія, стипендія тощо) та місце, де він отримується. В автоматичному режимі працівники органів соцзахисту шляхом обміну інформа­цією з фіскальною службою, Пенсійним фондом заповнюватимуть відомості про можливість отримання житлових субсидій. Оскільки люди не вписуватимуть у декларацію ніяких цифр, то не буде й помилок, відтак повернення в подвійному розмірі нарахованої субсидії у разі подання недостовірних відомостей уже неактуальне. Ганна Морозюк наголошує: невдовзі краяни отримають знову бланки заяв і декларацій та інструкції до них, але якщо хтось уже надіслав заповнені папери раніше, робити це повторно не потрібно – передбачене автоматичне призначення субсидії на новий термін.

Навіть якщо родина поки не мала на неї права, не виключено, що з початком опалювального сезону вона зможе отримати субсидію. «До сукупного доходу громадян чи домогоспо­дарств для отримання субсидій не зараховува­ти­муть благодійну допомогу та одноразо­ву до­помогу від уряду або органів місцевої влади (на­приклад, для людей з особливими потребами, ма­­терям-героїням, родинам воїнів, загиблих під час АТО, на поховання тощо), грошове забезпечен­ня військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, – розповідає Г. Мо­розюк. – Дохід братимуть не обов’язково за попередній календарний рік, як раніше, а за ба­жанням людини – за шість, три, а для пенсіонерів – навіть один місяць». Врегульоване й питання щодо визначення доходу для отримання субсидії фізичних осіб-підприємців. Для платників єдиного податку першої групи це буде один прожитковий мінімум для працездатних осіб, для другої – два і для третьої – три.

У разі смерті власника житла змінами передбачено призначення субсидій за рішенням комісії на одну з дієздатних осіб, зареєстрованих у помешканні. Чиновниця додала, що розширено також права місцевих органів влади приймати рішення щодо надання субсидій у спірних питаннях. Наприклад, встановити, чи фактично проживає людина у вказаній квартирі або будинку чи тільки це декларує. У прес-службі Закарпатської ОДА нагадують: в обласному департаменті соцзахисту населення працює «гаряча лінія» з питань призначення житлових субсидій за номером (0312) 61-37-55. Аналогічні «гарячі лінії» є в районних та міських структурних підрозділах соцзахисту (з 08.00 до 17.00).

Відправ другу:
Залишіть коментар