Сучасну протитуберкульозну лікарню на Тячівщині добудують

На Закарпатті вже за кілька років планують відкрити нову сучасну протитуберкульозну лікарню. Будівництво закладу почалось ще у 2010 році, та через відсутність фінансування роботи припинили. Та зараз з’явилась можливість за кошти Євросоюзу проект врешті-решт реалізувати.

 

Під час українсько-польських Днів добросусідства на Великоберезнянщині підписали Велику грантову угоду щодо фінансування низки масштабних заходів, спрямованих на зниження захворюваності на туберкульоз в прикордонних територіях України та Польщі. Реалізація угоди відбудеться в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014 – 2020». Згідно з проектом, передбачено завершення будівництва протитуберкульозної лікарні в селі Нижня Апша Тячівського району.

По 14 пігулок на день приймає пацієнт тубдиспансеру Володимир для того, щоб вилікуватись від туберкульозу. Своє ж обличчя показувати не хоче. Лікарі поставили діагноз – мультирезистентний туберкульоз. Де міг захворіти, чоловік і сам не знає.

В області ситуація з туберкульозом завжди була напружена, як власне і в цілій Україні, кажуть в Обласному клінічному територіально-медичному об’єднанні «Фтизіатрія». Саме тому 8 років тому і вирішили будувати туберкульозну лікарню в Нижній Апші, та щоб довести справу до завершення, коштів не вистачило. Та вже в найближчі роки рівень захворюваності на туберкульоз буде спадати швидкими темпами, переконані в ОКТМО «Фтизіатрія». Адже в область на боротьбу з цієї недугою надійдуть немалі кошти.

Основний елемент проекту – добудова протитуберкльозної лікарні в Нижній Апші. Як заклад буде виглядати, вже можна побачити на папері. Доріжки, зелені зони, лавиці для відпочинку та кілька корпусів.

Тячівський районний тубдиспансер в Нижній Апші відкрили ще на початку 80- тих. Два роки тому заклад змінив назву і зараз входить до складу Обласного клінічного територіально-медичного об’єднання «Фтизіатрія». Розрахований він на 45 місць, та умови тут вже давно не відповідають новим нормам та стандартам. Готовність нової ж лікарні наразі складає 40%. Розрахований новий заклад буде на 100 місць.

Новий заклад будуть будувати з дотримання усіх вимог сучасних туберкульозних лікарень.

Розпочати роботи повинні вже на початку 2019-го. Планування кабінетів та палат змінювати не будуть, внесуть лише певні корективи вже згідно з новим проектом. Вже найближчим часом проведуть тендерні процедури, участь у яких зможуть взяти й іноземні будівельні компанії. Вартість добудови разом з повним оснащенням – 3 млн. євро. Реалізація проекту почнеться 1 січня 2019 року. Решта коштів за грантовим проектом, а це 2.4 млн., передбачені на покращення матеріально-технічного стану Обласного клінічного територіально медичного об’єднання «Фтизіатрія».

Щоб все вдалось реалізувати, справа залишилась за малим.10% суми, передбаченої грантовим проектом, потрібно знайти в області, адже угода передбачає співфінансування.

Туберкульоз – виліковний, не втомлюються наголошувати лікарі, а із сучасним обладнанням та новими методами діагностики лікарі зможуть робити все можливе, щоб не допустити розповсюдженню недуги. А чи буде населення регулярно проходити профілактичні огляди, залежить від свідомості самих людей.

Відправ другу:
Залишіть коментар