2 жовтня у світі відзначають День ненасильства.
Міжнародне свято слугує ще одним приводом для того, аби пропагувати мир, терпимість та порозуміння. Закарпатці про День ненасильства не чули, а от про насильство в житті краян – знають.
Останнім часом кількість звернень закарпатців щодо насильства, як фізичного, так і психологічного – побільшало! – стверджують у поліції. У зв’язку з такою ситуацією – вживають превентивні заходи. Булінг – цькування, переслідування – один з видів насильства, який останнім часом набирає обертів в українських навчальних закладах.
Нагадаємо, з січня 2019 року вступив у силу закон щодо протидії булінгу, згідно з яким за такі дії передбачена відповідальність, причому стосовно всіх учасників процесу – виправні роботи до 60 годин, а для керівництва, яке не відреагувало на прояви булінгу – до місяця з відрахуванням із зарплати 20%. Караються в Україні й інші види насильства
Вчені кажуть, насильство було притаманне людям завжди. Проте і миролюбність настільки ж характерна, як і спалахи агресії. Тому варто кожному відшукати у собі природні механізми, спрямовані на контроль емоцій, стримування агаресії і мирне вирішення конфліктів, адже це на стільки ж природньо для людини, як і насильство. І не забувати, що діти – це відображення батьків. Якими вони виростуть – залежить, перш за все, від ситуації в родині.