Аналізуючи нещодавно закупівлі на тендерах закарпатських лікарень, ми помітили особливу прихильність адміністрації міської лікарні Ужгорода до однієї аптеки. За останні кілька років ТОВ «Сакура-Фарм» стала переможцем десятків тендерів КНП «Ужгородська міська лікарня» на загальну суму під 8 мільйонів гривень, пише Сайт міста Ужгород.
При цьому лікарня, яка фінансується з бюджету міста і якій постійно бракує грошей на зарплати персоналу, під час публічних закупівель не отримала жодної гривні економії!
Зацікавившись цим дивним фактом, редакція почала збирати інформацію про цю аптеку. Ми навіть не очікували, куди приведе нас ниточка, за яку потягнули. Схоже, що в міській лікарні вже роками діє схема з закупівлею медпрепаратів, на якій нагрівають руки 2 родини керівників медзакладу.
В 17 років – власна аптека
Отже, спочатку у відкритому доступі ми знайшли інформацію про ТОВ «Сакура-Фарм». Її засновниками є двоє приватних осіб – Василь Звонар та Вікторія Скоблей (прізвища запам’ятайте). Фірму створили в 2010 році. За 12 років на ринку ця аптека відкрила тільки 2 відділення в Ужгороді – на вулиці Гойди, 24 і на території міської лікарні за адресою Грибоєдова 20.
Це досить дивно, адже всі бачимо, як за останні роки шаленими темпами розвиваються мережі аптек, відкриваючи нові пункти ледь не в кожному мікрорайоні міста. Та власникам ТОВ «Сакура Фарм», очевидно, цього просто не потрібно. Для чого конкурувати за роздрібних клієнтів, коли в них є один, але такий великий покупець – ціла міська лікарня.
Ідемо далі. У Реєстрі місць провадження діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами знаходимо інформацію про всі аптеки, які працюють на території міської лікарні. Крім згадуваної «Сакури-Фарм», тут працює тільки одна – комунальне підприємство (тобто підприємство, яке утримують ужгородці своїми податками) «Лікарняна аптека».
І тут – перше «співпадіння». Прізвище незмінної вже протягом 22 років керівниці цієї аптеки таке ж, як і у засновниці та співвласниці ТОВ «Сакура Фарм». На сайті міської ради знаходимо деталі навіть про зарплату керівниці: Антоніна Скоблей, директор КП «Лікарняна аптека», отримує зарплату під 10 тисяч гривень + 50% щомісячно за «особливий характер роботи».
А ще знаходимо біографічну довідку, з якої дізнаємося, що в Антоніни Василівни є донька Вікторія 1993 року народження.
Саме Вікторія Скоблей є власником 80% статутного капіталу ТОВ «Сакура Фарм».
Виходить, що донька керівниці комунальної аптеки у 17 років створює приватну аптеку, яка отримує можливість зайти на територію міської лікарні і не тільки більше десяти років там продавати ліки, а ще й вигравати тендери лікарні на мільйони гривень.
Ми думали – на цьому все. Але копали далі. І недарма, бо виявили таку інформацію, яка прив’язує до цієї аптечної оборудки… Кого б ви подумали? Так, самого керівника міської лікарні Івана Кураха!
Все найкраще – дітям. Своїм
Тут треба зробити невеликий екскурс в історію міської лікарні Ужгорода.
В 1999 році Іван Ілліч Курах стає головним лікарем медзакладу і з того часу не випускає її зі своїх, здавалося б, тендітних рук хірурга.
Через рік, у 2000 році керівником комунального підприємства «Лікарняна аптека» стає Антоніна Скоблей.
Відтоді ось уже 22 роки вони успішно працюють разом, забезпечуючи своїм дітям безбідне майбутнє.
Чому так кажемо?
Антоніна Скоблей записала на власну доньку аптеку, яка процвітає за рахунок багатомільйонних договорів з міською лікарнею.
А Іван Курах на свою доньку взагалі оформив землю під тією частиною будівлі лікарні, в якій знаходиться ця аптека.
Не вірите?
Ось скрін з кадастрової карти з інформацією про приватну власність на земельну ділянку площею 0.0084 га на території лікарні. Цільове призначення – «Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги».
А ось інформація про власника (точніше власницю) земельної ділянки, яка володіє нею з 11 жовтня 2018 року.
Інна Попович – це рідна донька Івана Кураха.
У це важко віриться, але це факт: головний лікар Ужгородської міської лікарні оформив на власну доньку земельну ділянку під частиною будівлі лікарні, в якій розташована аптека «Сакура Фарм».
За великим рахунком це те ж саме, якби директор школи приватизував, наприклад, кабінет іноземних мов, а донька вчительки англійської відкрила у ньому приватні мовні курси. І ще потім постійно вигравала тендери школи на навчання дітей.
Не вкладається в голові? Але так і є…
У процесі підготовки матеріалу ми спілкувалися з джерелами в лікарні, які повідомили, що це ще не всі оборудки Івана Кураха та Антоніни Скоблей. Кажуть, що, маючи комунальну та приватну аптеку у власних руках, вони прокручують і інші схеми з ліками та медпрепаратами. Цього ми поки що стверджувати не будемо. Але правоохоронні органи легко можуть перевірити викладену в цій статті інформацію і поцікавитися можливими прихованими від публічного доступу фактами махінацій з ліками у аптеках та лікарні.
Це для когось новина? Знайшли чим здивувати.Всі про таке знають,крім прокуратури,поліції.