Тотальна девальвація: як знецінення гривні «вдарило» по населенню-2

Протягом останніх днів, коли долар на міжбанку подолав врешті-решт позначку в 38 гривень, населення України в буквальному розумінні слова охопила паніка. Якщо раніше власні збереження рятували за допомогою купівлі валюти, то нині через відсутність пропозиції це зробити майже неможливо.

Для того, щоб «скинути» запаси готівкової гривні, люди кинулися до супермаркетів електроніки. За словами продавця «Фокстроту» Дмитра, найбільшим попитом користуються мікрохвильові печі, мультиварки, праски та пилососи. Знаючі люди розповідають, що подібний ажіотаж спостерігався майже чверть сторіччя тому, коли під час розвалу Радянського Союзу стрімко знецінився рубль – тоді з полиць господарчих магазинів буквально зміталося все більш-менш вартісне, придатне для подальшого перепродажу.

Проти України ведеться масована інформаційна війна, і перш за все її жертвами стають звичайні люди. Так, за допомогою соціальних мереж розповсюджується інформація про те, що долар буквально через місяць коштуватиме сто гривень, і навіть більше, та що на українців очікує тотальне подорожчання, насамперед – продуктів харчування, і як наслідок – голод. В найбільш «ризикову» категорію чомусь потрапили олія та цукор – на полицях супермаркетів їх днем із вогнем не знайти. Не менш охоче розбирають і «стратегічні» запаси – крупи, макаронні вироби та борошно, а також «військовий резерв» – сірники, сіль та мило. За словами Оксани, продавця одного з кіровоградських супермаркетів «АТБ», всі ці продукти купують переважно люди пенсійного віку: іноді навіть дивно, як така старенька бабуся може підняти настільки величезний вантаж придбаних продуктів. І нічого – терплять, тягнуть…

    Читайте також:

  • На ректора УжНУ відкрита кримінальна справа
  • Поливання брудом волонтерів, та піар на війні народного депутата партії «Блок Петра Порошенка» Валерія Пацкана
  • Нардеп Ланьо пропонує узаконити цензуру
  • 200 гривень та Щадей
  • Професор УжНУ звинуватив президента у здачі Закарпатської бригади
  • УВАГА! Відтепер пост проти мобілізації коштуватиме користувачу мережі 8 років ув’язнення

Разом із тим, на речових базарах – період затишшя: реалізатори що Колгоспного, що Центрального ринків жаліються на майже повну відсутність покупців. Втім, за словами Тетяни, яка продає чоловічі та жіночі светри, вона ціни на свій товар не піднімала – немає сенсу робити це за відсутності бажаючих приодягнутися у щось новеньке. Натомість непогано заробляють секонд-хенди: черги перед ними вишиковуються за півтори-дві години до офіційного відкриття.

У цій непростій для України ситуації експерти радять перш за все не піддаватися паніці. Адже основна мета інформаційної війни, яку веде проти нас Російська Федерація – викликати незадоволення владою та її кроками по стабілізації ситуації, а як максимум – масові заворушення. Все це може зруйнувати і так далеко уже виснажену Україну. А валютна ситуація врешті-решт увійде в нормальне русло, адже Світовий валютний фонд вже погодився надати нашій державі багатомільярдну допомогу.

Петро Маліцький

Відправ другу:
Залишіть коментар