Золота осінь на Закарпатті дала старт кампанії з лісовідновлення. Однак мало хто знає, що ліс починається з насіння, збір якого розпочинається саме у цю пору року. Зокрема закарпатські лісівники розпочали збір «врожаю» дуба.
Запаси посівного матеріалу твердолистяних порід для майбутньої лісокультурної кампанії запорука успіху молодого лісу. Жолуді – дорогоцінний посадковий матеріал, який необхідний для відновлення дібров на території державного лісового фонду. Основною ж умовою зберігання жолудів є збереження високого вмісту в них вологи.
Щорічна заготівля лісового насіння залежить від обсягів лісовідновних робіт та урожаю насіння і дещо коливається в окремі роки. Враховуючи періодичність плодоношення порід, а особливо – основних лісоутворюючих порід (ялиці білої, дуба звичайного та дуба червоного, бука лісового), у врожайні роки фактична заготівля насіння значно перевищує планову, що необхідно для створення запасів лісонасінної сировини на наступні роки, коли урожай насіння може бути слабким або зовсім відсутнім.
Висівати жолуді найліпше навесні, це пов’язано з найбільшим зволоженням ґрунту. У разі висівання жолудів восени, необхідно вжити заходів із захисту насіння від гризунів, вимерзання і пошкодження молодих сходів заморозками навесні.
Допомогу у зборі жолудів кожен рік приймають активну участь учнівська молодь. Це дає змогу лісівникам поділитись досвідом ведення лісового господарства майбутнім поколінням.
Найбільше збирають жолудів в наступних лісгоспах Закарпаття:
ДП «Ужгородське ЛГ», ДП «Мукачівське ЛГ», ДП «Берегівське ЛГ», ДП «Виноградівське», ДП «Довжанське ЛМГ», ДП «Тячівське ЛГ»
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ