У Карпатах з’явилася перша лісова дорога з кільцевим рухом

Перша лісова дорога з кільцевим рухом з’явилася в Карпатах. Її збудували у Рахівському лісодослідному господарстві. Транспортне кільце знаходиться на висоті більше тисячі метрів над рівнем моря, а далі нова дорога йде вище.

 

Кругову розв’язку посеред гір проклали цього року для того, аби там могли розминатися лісовози. У цьому місці сходяться одразу чотири урочища, які належать до Рахівського лісодослідного господарства: Липів-Лемський, Комин, Трифів і Балцатул.

Прокладати дорогу в цьому напрямку почали у 2007 році – після буревію з гір було потрібно вивезти повалені дерева. Спершу роботи фінансували з Державного бюджету, в останні роки лісівники роблять це своїми силами. Новий шлях протяжністю майже 5 кілометрів, що веде на полонину Балцатул, проклали лише власною технікою лісництва.

При будівництві лісових доріг використовують так званий австрійський метод, тобто майже всі роботи виконують екскаватором. Їх у Рахівському ЛДГ є два, обидва отримали у 2008 році. Така техніка, залежно від щільності скель та кількості дерев, щодня проходить від 10 до 100 метрів.

За утримання лісових доріг відповідатимуть самі лісівники. Вони ж будуть основними користувачами. Потрібні такі шляхи і рятувальникам, аби в разі пожежі швидко дістатися куди потрібно, і лісовій охороні.

Також дорогами користуються туристи і приватні підприємці. Наприклад, місцеве підприємство із лісопереробки «ЕВК» за місяць спускає з гір понад 500 кубометрів деревини, для цього їздить хоча б одна машина на день.

Подальше розширення мережі лісових доріг – у планах Закарпатського обласного управління лісового і мисливського господарства. Попри роки роботи, в лісах області придатних для проїзду шляхів у рази менше, ніж у країнах Європи. Цього року на Закарпатті лісівники планують збудувати близько 20 кілометрів дорожнього полотна і облаштувати твердим одягом близько 35 кілометрів. Майже всі ці роботи лісгоспи проводять за свої кошти.


Відправ другу:
Залишіть коментар