Незабаром після переїзду до Ужгорода Москаль перерахував проблеми, що дісталися йому в спадок, і серед них – поганий інвестиційний клімат.
“З 2005 року в області не було реалізовано жодного серйозного інвестиційного проекту, інвестували тільки ті підприємства, які закріпилися до цього періоду, а це говорить про побоювання власників капіталу йти на наш ринок через високі ризики!”, – заявив новопризначений губернатор, який вже керував Закарпаттям у 2001-2002 рр.
Але за підсумками 2015 р. область була третьою знизу за обсягом освоєних капітальних інвестицій на одного жителя, а в першому кварталі 2016-го – другою знизу. Таке ж місце, друге знизу, Закарпаття має за притоками прямих іноземних інвестицій: замість припливу там відтік акціонерного капіталу в обсязі – $2,6 на кожного жителя. А за інтенсивностю будівельних робіт область посідає останнє місце (загалом 76 грн. на людину за січень-квітень).
Не вдалося Москалю зайнятися і ще однієї застарілої проблемою Закарпаття: найвищою по Україні дитячою смертністю (коефіцієнт 10,7 на тис народжених живими в 2015 р. і 11,1 – в першому кварталі 2016- го). У той же час Закарпаття є третім серед регіонів з найнижчою смертністю і другим по народжуваності.
Разом з Одещиною Закарпаття має найменшу частку працівників, які отримують зарплату не вище мінімальної (серед які повністю відпрацювали місяць). Також область входить в четвірку регіонів з найнижчими зростанням цін і найменшою заборгованістю по зарплаті на одного працівника, до п’ятірки-шістки – по динаміці роздрібної торгівлі, реальних зарплат і чисельності штатних працівників.
[poll id=”2″]