Україна та Словаччина посилять співпрацю у митній сфері

Україна та Словаччина посилять співпрацю у митній сфері.


Основні напрями розвитку співробітництва України та Словаччини у митній сфері обговорили під час зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослав Продан та заступник міністра фінансів Словаччини Дана Мегер.

За словами Мирослава Продана, сьогодні надзвичайно важливим є впровадження обміну попередньою інформацією між митними органами двох країн, оскільки це остаточно вирішить проблему з чергами у пунктах пропуску та митною вартістю, значно спростить та здешевить для бізнесу процес оформлення.

Він зазначив, що частково це питання вже вирішено з польськими колегами – обмін попередньою інформацією вже на остаточній стадії узгодження. Дані про транспортні засоби українські митники отримують від колег з Польщі у вигляді смс-повідомлень.

Очільник ДФС також запропонував впровадження проведення спільного контролю на українсько-словацькому кордоні, що значно скоротить час проходження митного кордону. Україна вже має успішний досвід впровадження такого механізму з Польщею та Молдовою.

Актуальними для української сторони є й питання пролонгації фінансування грантових проектів по реконструкції та будівництву пунктів пропуску. По різних пунктах пропуску ЄС було виділено від 70 до 90% коштів, а решту сум повинна була покривати Україна. Але брак коштів призвів до припинення проектів, незважаючи на те, що деякі були реалізовані майже на 100%.

«Цього року ми отримали фінансування, тому повністю готові виконувати зобов’язання, орієнтуючись на конкретні строки», – зазначив Мирослав Продан.

У свою чергу Словаччина, за словами Дани Мегер, готова допомогти Україні в цьому, підняти це питання на рівні Єврокомісії. Адже у Словаччині розглядають Україну, як країну-учасника проекту «Шовковий шлях» та готові надати 3 млн євро на завершення великих стратегічних інфраструктурних проектів.

«Ми зробили пропозицію Єврокомісії, що будемо працювати з Україною. Якщо ми хочемо побудувати логістичний центр, і, як результат, зміцнювати наші економіки, то треба завершувати цю історію. Ми готові працювати, щоб був результат», – підкреслила Дана Мегер.

Учасники зустрічі домовились до кінця березня – початку квітня на робочих рівнях узгодити всі питання, а вже у травні на конференції «Один пояс. Один шлях» в Астані (Казахстан) остаточно підписати необхідні документи.

Відправ другу:
Залишіть коментар