Слідчий Служби безпеки України протягом 24 годин може відкрити кримінальну справу проти автора антимобілізаційного поста в будь-якій з соціальних мереж. Про це йдеться у відповіді СБУ на запит Кореспондента.
Зокрема, інформацію про таке правопорушення слідчий СБУ може отримати від інших осіб або самостійного виявити протизаконний пост в інтернеті.
У тому або іншому випадку співробітник СБУ зобов’язаний протягом 24 годин відкрити кримінальне провадження.
Повідомлення з антимобілізаційним характером кваліфікують за статтею 114-1 Кримінального кодексу (перешкоджання законній діяльності ЗС України та інших військових формувань в особливий період), яка передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
До слова, 14 січня президент Петро Порошенко підписав указ про четверту хвилю мобілізації.Мобілізація буде проводитися цьогоріч в три черги протягом 210 діб. Нова хвиля мобілізації в Україні почалася 20 січня, в її ході планується призвати на службу близько 50 тисяч чоловік – як військовослужбовців запасу, так і солдат-строковиків.
Після повідомлень про масове ухилення від мобілізації, особливо в західних регіонах, влада посилила покарання за зрив мобілізації.
Так, суд Івано-Франківська заарештував журналіста Руслана КОЦАБУ, який закликав до бойкоту мобілізації, на 60 днів.
-
Читайте також:
- Поливання брудом волонтерів, та піар на війні народного депутата партії «Блок Петра Порошенка» Валерія Пацкана
- 200 гривень та Щадей
- У корупційному болоті ужгородської влади поки немає змін на краще
- На Закарпатті непридатні за станом здоровья 60% призивників
- ІНСАЙД: хто з Закарпатців фінансував антимайдан в Києві