Трьох хижих птахів — канюк — взяв до себе в кафе з екзотичними тваринами ужгородець Олег Диба.
За його словами, передали їх у вівторок з Іршавського району. Чоловік вже знайшов птахам місце для постійного проживання.
Канюки належать до родини яструбових. Птахів власнику кафе з екзотичними тваринами Олегу Дибі передали жителі Іршавщини. Вони спеціально зрубали дерево, на якому було гніздо, щоб канюки не розмножувалися: «У них така специфічна історія, але вона типова для Закарпаття і України загалом. Більшість людей не розуміють, що це за птахи й для сільського населення вони є ворогами – хижаки, бо люди мають курей, качок, курчат і так далі. Люди вважають, що будь-який хижий птах – небезпечний для їхніх птахів. Канюк – це мишоїд. Тобто в людей дуже багато стереотипів», — каже Олег Диба.
За його словами, ці канюки — дитинчата, їхніх батьків не було у гнізді: «Їхні батьки, напевно, полетіли, бо коли зрубували дерево, то пташенята не вміли ще літати. Вони 10 днів перебували в цих людей. Їм треба було ще тиждень-два для того, аби батьки їх підгодували й щоб вони могли полетіти самостійно. Їх потрібно годувати специфічно. Їм потрібно щодня або птахів, або гризунів, таку їжу. Не можна їх годувати, наприклад, звичайним м’ясом, тому що в них росте оперення у цей період. Їм не буде вистачати кальцію і тих речовин, які потрібні в цей період росту».
Як зазначив Олег Диба, він уже знайшов місце для постійного мешкання канюк: «У Колочаві є Центр реабілітації хижих птахів, який відноситься до Національного природного парку «Синевир». Так само, як Реабілітаційний центр бурих ведмедів, тільки перший знаходиться в Колочаві. Ми вже зв’язалися з керівником, він готовий прийняти. Питання – транспорт, щоб туди доправити тварин, бо зараз проблеми із сполученням у всій області».
Окрім канюк, у кафе Олега Диби живуть пітони, черепахи, хамелеони, ігуани, рибки, павуки та кролик Петрик.