В Ужгороді вчора, 20 січня, вкотре обговорювали кризовий стан місцевого Водоканалу.
Як повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА, участь у розмові, окрім перших осіб області, взяли міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов та перший заступник генерального директора-директор з енергозбуту ПАТ «Закарпаттяобленерго» Артем Мартинюк.
Говорили про оптимізацію роботи та припинення корупційних явищ Водоканалу. Керівництво області запропонувало конкретні кроки, як покращити роботу та оздоровити економіку підприємства:
– Міська влада має почути ці пропозиції і вимоги та включитися в розв’язати проблеми з Водоканалом, які тривають роками. Врешті, вже давно час робити кроки для покращення надання послуг водопостачання ужгородцям. Разом з мешканцям Ужгорода чекаємо результатів, -сказав Василь Губаль.
Не залишився осторонь обговорення і голова обради Володимир Чубірко. На його сторінці в мережі Facebook розгорілась дискусія стосовно підвищення тарифів та якості надаваних Водоканалом послуг. До обговорення приєднались не тільки ужгородці, а й жителі Чопа.
– Якби рішення приймав я, то розділив би Водоканал на дві структури: одна б займалася менеджментом – реалізацією води, інша – відповідала за матеріально-технічне забезпечення. Власне, як це робиться тут же на Закарпатті в “Закарпаттяобленерго” чи компанії “AVE”, – написав Чубірко. – Необхідно запровадити облік послуг європейського зразка тощо. Питання ж керівництва, то це прерогатива мера, міської ради – вони відповідають за ці рішення перед громадою. Мені важко говорити про конкретні особистості.
Як відомо, Ужгородська міська влада не стала продовжувати контракт із колишнім директором підприємства Віктором Омельяненком, і 12 січня новим директором призначено Станіслава Карташова. Пояснюючи такий крок, Віктор Погорєлов неодноразово наголошував, що зміна керівництва КП «Водоканал” – це стратегічний крок. Щонайперше, нині підприємство має 30 млн. збитків і боргів. Також не виконана вимога ужгородців забезпечити в місті цілодобове і якісне водопостачання, необґрунтовано підвищено тарифи на воду, інфраструктура мереж водопостачання та водовідведення тільки нищиться, а не оновлюється і не поліпшується.
Віктор Омельяненко наполегливо боровся за крісло керівника. І сьогодні, як подейкують працівники підприємства, він підбурює колишніх підлеглих на страйк. Поки-що безрезультатно.
Та, все ж таки, Омельяненко може піти з високо піднятою головою і нагадувати про себе і своє керівництво ще неодноразово. Справа в тому, що у грудні минулого року на адресу Ужгородського Водоканалу надійшло офіційне повідомлення про те, що серед підприємств-лідерів України за результатами загальнодержавного статистичного ранжування суб’єктів господарювання, підприємство КП «Водоканал м.Ужгорода» займає 40-е місце в Україні та 1-е місце у Закарпатській області і має право отримати офіційний статус «Комунальне підприємство року 2014″.
Правда, як прогнозують деякі експерти, після аудиту, який планують провести на Водоканалі і на який міськрада виділила 300 тисяч гривень, відповідна комісія може оскаржити результати рейтингу.