Поліцейські області продовжують здійснювати контроль за дотриманням карантинних обмежень, адже від відповідального ставлення до виконання вимог залежить рівень епідеміологічної небезпеки для населення.
У складі 24 рейдових груп працівники поліції здійснюють перевірку як суб’єктів господарювання, так і фізичних осіб. За порушення вимог поліцейські складають адміністративні протоколи чи постанови за статтею 44-3 КУпАП.
Загалом за порушення норм карантину з початку карантинних заходів працівники поліції області склали близько 37 тисяч адміністративних матеріалів.
Проте працівники поліції виявляють і інші порушення, за які передбачена кримінальна відповідальність. Ідеться про виготовлення чи використання підроблених COVID-сертифікатів. Такі підробки виявляють як під час перетину громадянами кордону, так і під час перевірок суб’єктів господарювання, а саме у власників чи працівників закладів громадського харчування, торговельних закладах тощо.
Станом на сьогодні органами досудового розслідування розпочато понад 300 кримінальних проваджень за фактами махінацій з ковідними документами. 36 особам повідомлено про підозру у скоєнні злочину, і 31 справа з обвинувальними актами скерована до суду.
Серед останніх зафіксованих фактів використання несправжніх сертифікатів – кілька випадків на Берегівщині та Тячівщині. Так, впродовж 13-22 грудня працівники поліції Берегівщини виявили сертифікати про вакцинацію з ознаками підробки в трьох місцевих жителів. З них – один у 40-річного продавця магазину та два у працівників однієї з кав’ярень Берегова.
Сьогодні ж, 23 грудня, працівники поліції Тячівщини виявили сертифікати з ознаками підробки в 11 працівників одного з закладів громадського харчування в селищі Буштино, а також у 21-річної працівниці одного з таких закладів у місті Тячів.
За фактами правопорушень відкриті кримінальні провадження за статтею 358 Кримінального кодексу України (Використання підроблених документів). Наразі тривають оперативні заходи для встановлення місць виготовленн та збуту підробок.
Поліцейські Закарпаття звертаються до краян із нагадуванням відповідально ставитися до свого здоров’я та здоров’я інших, бути законослухняними та у випадку, коли вам відомі факти порушень, одразу ж повідомляти про це на лінію «102».