Бюджет міста Мукачева на 2019 рік становитиме понад мільярд двісті двадцять два мільйони гривень.
Ухвалили головний фінансовий на позачерговій сесії міської ради. Кошти передбачили на освіту, медицину, соціальний захист, а також благоустрій та будівництво.
До слова, на думку деяких депутатів, саме у сфері благоустрою та будівництва суми розподілені нераціонально, зокрема, на ремонт доріг та внутрішньоквартальних проїздів фінансування зменшать, натомість на масштабні проекти кошти знайшли.
Таку картину бачать щодня мешканці будинку 113 по вулиці Ілони Зріні. Замість асфальту – тут яма на ямі. І так вже не один рік. В одному з під’їздів розташована сімейна амбулаторія. Щодня сюди приходять пацієнти та мами з малими дітками на прийом до лікаря. Та біля самої медустанови і припаркуватись неможиво. Інколи доводиться зупинятись прямо в калюжах.
Ями на тротуарах люди засипають самі. Лише для того, щоб діти в них не провалились. Одна з них, розповідають люди, була глибиною з півметра.
Та сподіватись, що наступного року ці ями залатають, не доводиться, адже на поточний ремонт доріг та внутрішньоквартальних проїздів коштів в бюджеті 2019-го передбачили набагато менше, ніж цього року.
Тим часом, за словами депутата Мукачівської міськради Олега Казибріда, великі суми в наступному році передбачили на масштабні об’єкти.
Якщо школа № 16 отримає свої мільйони на ремонт, то мешканців будинку № 113 цікавить, чи нарешті зможуть вони підійти до своїх під’їздів, не ступивши в багнюку чи калюжу. Ти часом за бюджет 2019 проголосували усі присутні депутати, один утримався.
За словами начальника фінансового управління Мар’яни Тоби, бюджет на 2019 рік збалансований. З мілярда двісті двадцяти двох мільйонів, власних надходжень у 2019 році в Мукачеві спланували на майже 700 млн.гривень. На програму соціально-медичного захисту мукачівців виділять 30 млн. гривень, підуть кошти і на придбання медичного обладнання і на програму безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів, свою частку отримає і освіта. 81 млн. спрямують на капітальний ремонт, будівництво та реконструкцію закладів освіти, культури, спорту, та інших об’єктів. Профіцит в 131 мільйон грн. по загальному фонду вирішили передати до бюджету розвитку.
Тож, які об’єкти вдасться побудувати майже з нуля, а які так протягом десятиліть залишаться навіть без поточного ремонту – покаже рік 2019.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)