В Україні пропонують націоналізовувати майно Білорусі

Народні депутати подали законопроєкт у Верховну раду, який передбачає введення санкцій проти Білорусі — держави, яка активно підтримує військову агресію Росії проти України.

Проєкт закону № 7411 “про внесення змін до деяких законів України щодо санкційної політики держави Україна по відношенню до держави Республіка Білорусь” передбачає вилучення майна у РФ, Білорусі, а також пов’язаних з нею юридичних осіб, які здійснюють діяльність на території України, пише Суспільне.

Основною метою законопроєкту є запровадження Україною спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів стосовно Білорусі.

Також законопроєкт доповнять абзацом про те, що Білорусь – держава, яка підтримує РФ у збройній агресії проти України шляхом надання збройним силам держави-агресора безперешкодного доступу до своєї території та об’єктів військової інфраструктури для здійснення бойових дій проти України.

“Згідно з нормами міжнародного права, Білорусь є співагресором, тому що добровільно надала свою територію для рашистських збройних сил, щоб ті здійснили акти агресії проти України. Завдяки такій підтримці рашистські війська за два дні підійшли до Києва, захопивши Чорнобильську АЕС, міста Славутич, Ірпінь, селища Іванків, Гостомель, Бучу та інші населені пункти на півночі України”, — йдеться в пояснювальній записці.

Законопроєктом пропонується:

– закріпити на законодавчому рівні механізму примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності Республіки Білорусь, та її резидентів;
– розширити перелік суб’єктів, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства;
– розширити перелік підстав для припинення громадянства України, особами, які мають подвійне громадянство (України та Республіки Білорусь).

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар