Чотири художники малюють мурал на будівлі в Ужгороді. Роботу над муралом розпочали 27 травня. Роблять це безкоштовно, — розповів Суспільному співорганізатор такої ініціативи Ернест Завадський. За його словами, планують намалювати два мурали: на вулиці Льва Толстого й на Проспекті Свободи. Про розповідає Суспільне Закарпаття.
Ескіз муралу для цього будинку створила художниця Марія Ващенко. Вона — вимушена переселенка з Харкова.
Марія розповіла: “Я приїхала з Харкова, дуже довго сюди їхала. Була в мене депресія, а потім прийшло натхнення. Я зробила серію ескізів щодо підтримки України. У мене було бажання створити мурал благодійний. Тому, коли все тут добре склалося, зібралася команда, і місто допомогло нам це реалізувати. Ось тому ескіз був створений за годину в електронному форматі”.
Марія пояснила, що малюнок буде з українською символікою. “Там українка. Ця дівчина символізує Україну, а блакитно-жовті кольори й квітка, яка з неї виходить, — це також символ того, що Україна розквітне як країна, бо до початку війни про Україну мало людей знали. Мені й моїй команді художників дуже хотілося підтримати Україну. Це фасадні фарби, вони довго будуть триматися, з ними нічого не трапиться, ні дощ, ні сніг не пошкодять. Фарби зараз яскраві, а з часом трохи вигорять”.
Разом з Марією мурал малює і художниця Олександра Платунова.
“Коли розпочалася війна, я багато волонтерила, допомагала. А потім помалі зменшилися темпи і я подумала, що я художниця, займаюся розписом стін, то що ж я можу зробити для свого міста, для підтримки ЗСУ. Тоді прийшла така ідея: об’єднатися зі своїми колегами, знайти художників і створити для міста, а також для підтримки ЗСУ, якийсь мурал”, — розповіла Олександра.
Олександра родом з міста Сміла Черкаської області. В Ужгороді навчалася в Художній академії вже живе тут 10 років.
Вона додала: “Я дуже боюся висоти, але для мене це виклик собі. Я не скажу, що це тяжко, бо це улюблена робота, я знаю процес, бо ми створили вже не один мурал. Є труднощі, бо малюнок великий, його треба гарно перенести, постійно треба злазити з риштування, щоб подивитися здалеку, як виглядає малюнок, бо хочемо, щоб це сподобалося людям, щоб це була гарна картина”.
Ідея створення муралів на стінах будинків виникла кілька місяців тому, — розповів співорганізатор цієї ініціативи Ернест Завадський.
“Ми зібрали таку ініціативну групу, поспілкувалися, зрозуміли, що нам треба, склали кошторис, почали шукати людей, котрі нам допоможуть: це і підприємців, і влада. Зав’язався зі мною заступник міського голови, він повідомив, що вони також вже працюють у цьому напрямку. Після цього ми об’єднали зусилля і наша невеличка команда з 6 людей (4 художники і 2 організатори — ред.) почала працювати. Зараз два мурали готуємо. Один, як видно, на такій серйозній стадії, інший, що буде на Проспекті Свободи, вже підготували основу, для того, аби наносити фарби”, — розповів Ернест Завадський.
Суму, яку витратили на створення одного муралу, Ернест поки не називає.
“Ми підраховували загалом кошти на ініціативу, але це досить важко зробити, тому що деякі люди дещо дають безкоштовно, деякі люди роблять великі знижки, деякі люди просто дають матеріал. Ми не оцінюємо роботу художників, хоч розуміємо, що з комерційного боку це було б дуже дорого. Тому, я думаю, що ми про все відзвітуємо, коли в нас повністю будуть готові один або два мурали закриті”, — пояснив Ернест Завадський.
За словами Марії Ващенко, цей мурал мають завершити впродовж 5-6-ти днів.
Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття: