24 травня о 15.00 в Ужгороді (готель «Прага») відбудеться конференція «Співпраця як основа ефективної допомоги пацієнтам з ожирінням: від патофізіології до хірургії».
В Ужгороді провідні медики обговорять профілактику та сучасні методики лікування ожиріння
За останні десятиріччя зайва вага та ожиріння стали глобальною масштабною соціально значущою проблемою. За оцінками експертів, близько 1,7 млрд. жителів нашої планети мають надлишкову вагу, а близько 300 мільйонів потерпають від ожиріння. Згідно з даними ВООЗ кількість осіб, які страждають на ожиріння, за останні тридцять років збільшилася удвічі. Надлишкова маса тіла та ожиріння є серйозною аліментарною проблемою та асоційовані із передчасною смертністю, підвищеним ризиком серцево-судинних хвороб, діабету, раку та інших небезпечних станів,що підкреслює пріоритетну роль цього стану для багатьох ділянок медицини.
На сучасному етапі досягнуті значні успіхи в розумінні патогенезу ожиріння. Відкриті нові біологічно активні речовини, порушення продукції яких призводить до збільшення маси тіла і різних метаболічних розладів. Проте слід зазначити, що до цих пір існує багато «білих плям» в інтерпретації механізмів порушення енергетичного балансу,клінічної і соціальної значущості ожиріння і його ускладнень, особливостей лікування з диференційованим підходом на основі обліку етіологічних джерел і патофізіологічних проявів.
Які методики застосовують закарпатські медики у лікуванні ожиріння, наскільки складною є вирішення цієї проблеми в окремих пацієнтів, які тенденції у світовій медичній спільноті щодо профілактики, діагностики та лікування ожиріння, про все це йтиметься на конференції. Зокрема, свої доповіді представлять такі фахівці: Габріелла Цяпець, « Сучасний погляд на патогенез ожиріння: практичні аспекти» , Ольга Олексик, к.м.н. «Ожиріння і цукровий діабет 2 типу. Нові напрями патогенетичного лікування», Христина Щубелка, асп. «Вітамін D в генетичному аспекті та його зв’язок з ожирінням», Сергій Цяпець, к.м.н., доц. «Психосоматика в ожирінні: що і кого пацієнти носять на собі», Рімма Конар, « Корекція ожиріння для профілактики гормон-залежної онкопатологіїї жіночих статевих органів та раку молочної залоз», Іван Бора, лікар-оториноларинголог «Обструктивне апноє у пацієнтів з ожирінням – реальний ризик смерті уві сні», Андрій Кебкало, д.м.н., проф. «Бариатрична хірургія: сучасне бачення проблеми», Андріан Рейті, к.м.н. «Хірургія ожиріння: міфи і реальність».