Розлучень побільшало! З початку повномасштабного вторгнення статистика щодо кількості розірваних шлюбів в Ужгороді погіршилася. Про це кажуть фахівці у міському відділі ДРАЦСу.
Ольга Рябінічева констатує: тенденція до збільшення спостерігається за останні 2 роки й набирає обертів, хоч і не стрімко, проте у гіршу сторону. Більше на 10-12 % – така статистика щодо кількості розірваних шлюбів у загальному по Закарпаттю. Це дані 13 відділів ДРАЦСів, що функціонують у кожному колишньому районному центрі краю. Ельвіра Огняник аналізує статистику співвідношення кількості укладених шлюбів до розірваних у розрізі років за період 2022 по 2024 рік. Щодо даних за кількістю рішень щодо розірвання шлюбу через суд – то це ще плюс у середньому 50% у рік, каже очільниця відділу ДРАЦСу краю.
Якщо шлюб в Україні можна укласти за бажанням, навіть, за добу й в онлайн режимі, скориставшись порталом Дія, то процедура його розірвання значно триваліша і вимагає фізичної присутності подружжя. Після реєстрації акту розірвання шлюбу у відділенні ДРАЦСу видається свідоцтво. А у судовому порядку отримують на руки відповідне рішення. Обидва документи – чинні та остаточні.
Ситуація по державі загалом гірша. Україна увійшла до ТОП – 5 країн за кількістю розлучень. Це дані World of Statistics. Так, Україна, згідно з цим рейтингом за 2023 рік на п’ятому місці за кількістю розлучень з показником 70%. За цим критерієм на першому місці Португалія – 94%, далі Іспанія 85%, Люксембург 79% та Росія 73%. Найменше розлучаються подружжя Індії 1%, В’єтнаму 7%. Таджикистану 10%, Іран 14% та по 17 % Північна Африка, Єгипет і Мексика.
Деталі в сюжеті М-Студіо:
✅ Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»