В Ужгороді почали здавати плазму для лікування COVID-19 (ВІДЕО)

4 людей з початку року здали автоплазму, тобто плазму для себе, в станції переливання крові в Ужгороді. Про це Суспільному розповіла виконувачка обов’язків директора закладу Мирослава Хрипак.

За її словами, це пов’язано з тим, що з грудня 2020 року люди, які перехворіли на COVID-19 і в яких є антитіла можуть здати плазму для себе або інших й використати її у лікуванні того ж коронавірусу.

Завідувачка відділенням обласної станції переливання крові Марія Фантич розповіла: багато нинішніх донорів перехворіли на COVID-19 безсимптомно.

“Тобто, після того, як здав кров, вона протестувалася, прийшли результати, бачимо, що наявні імуноглобуліни G. Це означає, що людина хворіла. Якщо є помірна або велика кількість імуноглобулінів – телефонуємо й інформуємо донора про це”, — сказала Марія Фантич.

Якщо людина здає плазму не для себе, і в ній є антитіла, то таку плазму можна передати в медичні заклади для використання через 6 місяців, коли вона пройде карантин, — каже виконувачка обов’язків директора станції переливання Мирослава Хрипак.

“Цю плазму ми окремо карантинізуємо – ставимо у свої сховища. З метою, щоб у майбутньому використовувати її для надання медичної допомоги, які мають важку форму COVID-19. Зараз МОЗ зробило поправки – зміни протоколів надання медичної допомоги, де вказано про використання цієї плазми для хворих COVID-19”, — розповіла вона.

Плазма, за словами Мирослави Хрипак, може зберігатися замороженою в станції переливання крові до 3-ох років.

Подробиці в сюжеті Суспільного:

Відправ другу:
Залишіть коментар